Recenzja Bittrex (2023): Test giełdy i opinie

Recenzja giełdy kryptowalut Bittrex (2023). Sprawdzamy: rejestrację, weryfikację, handel, prowizje i opłaty. Poznaj wady, zalety i opinie o Bittrex.

9 min. czytania
Bittrex

Bittrex to amerykańska giełda kryptowalut, która została założona w 2013 roku. Uznawana jest za jedną z czołowych platform umożliwiających handel elektronicznymi pieniędzmi. Dysponuje też imponującą liczbą coinów do wymiany. Choć obecnie są już platformy, które ją pod tym względem wyprzedziły, wciąż za jej pośrednictwem można kupić i sprzedać ponad 200 monet. 

Największą zaletą Bittrex jest jej funkcjonalność, gwarancja bezpieczeństwa oraz intuicyjny interface. Witryna została zbudowana w taki sposób, by nikogo nie rozczarować. Właśnie dlatego oferuje wszystkie niezbędne funkcje zarówno osobom, które zamierzają kupić swoje pierwsze kryptowaluty, jak i doświadczonym inwestorom. Taka różnorodność sprawiła, że szybko zainteresowali się nią użytkownicy z całego świata, otwierający kolejne konta i wykonujący coraz więcej transakcji. W 2017 roku było ich już tak wiele, że serwis musiał na kilka miesięcy wyłączyć opcję zakładanie nowych kont. Po powrocie jednak nadal cieszy się popularnością i bezustannie powiększa grono aktywnych klientów. 

Idź do Bittrex →

Bittrex – giełda kryptowalut. Najważniejsze informacje

Rami Kawach, Richie Lai oraz Bill Shihara założyli Bittrex z myślą o uruchomieniu platformy uniwersalnej. Miała oferować klientom niemalże nieograniczone możliwości z zakresu handlu kryptowalutami, co się ostatecznie udało. Mimo wspomnianej wcześniej wpadki w 2017 roku, witryna nadal cieszy się zainteresowaniem użytkowników z całego świata. Pośredniczy każdego dnia w wymianie ogromnych sum oraz przechowywaniu potężnych depozytów w wirtualnych portfelach. 

Bittrex oferuje klientom ponad 200 wirtualnych monet i prowizje sięgające maksymalnie 0,35%. Nie jest dostępna w języku polskim i nie ma możliwości płacenia na niej w złotówkach. Przelewy łatwo robić można natomiast w euro lub dolarach amerykańskich. Serwis został także w odpowiedni sposób zabezpieczony, działa w pełni legalnie i zgodnie z obowiązującymi przepisami. Dzięki temu Twoim transakcjom nic w tym miejscu nie grozi, podobnie jak środkom trzymanym w gorących portfelach. Obecnie kopanie Bitcoinów nie jest już opłacalne, więc zakup ich bezpośrednio na Bittrex jest jednym z łatwiejszych rozwiązań. 

Podstawowe informacje: 

Firma Bittrex Global GmbH
Kraj rejestracji Malta i Stany Zjednoczone
Rok założenia 2013
Adres witryny Global.bittrex.com
Ilość monet Ponad 200
Waluty FIAT Euro i dolar amerykański
StableCoin Tak
Polski język serwisu Nie
Transakcje w PLN Nie
Weryfikacja KYC Tak
Opłata za założenie konta Brak
Opłata za prowadzenie konta Brak
Prowizje Maker: 0,00-0,35% Taker: 0,05-0,35%

Idź do Bittrex →

Aplikacja mobilna Bittrex

Bittrex posiada dedykowaną aplikację mobilną, którą pobrać można bezpłatnie zarówno z Google Play, jak i App Store. W obu przypadkach jest to rozwiązanie funkcjonalne i wygodne. Umożliwia trzymanie ręki na pulsie w każdym miejscu z poziomu smartfona z Androidem czy systemem iOS. Aplikacja cieszy się dobrymi opiniami przekraczającymi 4 gwiazdki w obu sklepach mobilnych. Została pobrana też już przez kilkuset tysięcy użytkowników. Jej ogromną zaletą jest to, że wyposażona jest we wszystkie najważniejsze funkcjonalności dostępne też w wersji przeglądarkowej. Jednocześnie pozostała łatwa w obsłudze i intuicyjna. 

Jak założyć konto w Bittrex? 

Bittrex giełda jest intuicyjną witryną, która działa w intuicyjny sposób. Dzięki temu założenie na niej konta i rozpoczęcie inwestowania nie jest wymagającym zadaniem, które zajmie Ci wiele czasu. Na pewno sobie z nim poradzisz. Zrobić to możesz w aplikacji mobilnej lub przeglądarce internetowej zarówno na smartfonie, jak i tablecie, komputerze czy laptopie. Strona giełdy jest responsywna, co oznacza, że dostosowuje swój wygląd odpowiednio do rozmiarów ekranu, na którym jest wyświetlana. 

Rejestracja i weryfikacja konta w Bittrex

Aby rozpocząć proces zakładania konta wystarczy tylko, że przejdziesz na stronę główną i naciśniesz przycisk „Sign Up”. Wtedy nastąpi przekierowanie do formularza rejestracyjnego, w którym najpierw podać musisz swój adres e-mail oraz hasło. 

Bittrex - zakładanie konta / rejestracja

Następnie mail weryfikujący zostaje wysłany na Twój adres e-mail, a po kliknięciu w otrzymany link będzie trzeba potwierdzić warunki korzystania z giełdy. Kolejnym krokiem jest uzupełnienie profilu użytkownika. Najpierw konieczne jest wypełnienie adresu zamieszkania.

Bittrex - zakładanie konta / rejestracja 2

Dalej musisz zweryfikować swoje dane osobowe. Jest to procedura niezbędna, by Bittrex giełda miała pewność, że rzeczywiście jesteś tym, za kogo się podajesz. 

Bittrex - Weryfikacja danych

Po określeniu narodowości wystarczy tylko, że wyślesz zdjęcie swojego dokumentu tożsamości, potwierdzającego dane osobowe. Może to być dowód osobisty lub paszport, istotne jednak, by miał on aktualną datę ważności. Po przejściu tej procedury otrzymasz dostęp do swojego konta, za pośrednictwem którego możesz kupować oraz sprzedawać różne kryptowaluty. 

Do Twojej dyspozycji jest tam gorący portfel elektroniczny. Przechowywane w nim monety w łatwy i szybki sposób możesz sprzedawać i wysyłać na inne konta. 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu możesz też śledzić oferty publikowane przez innych użytkowników, wybierając z nich te, które Cię interesują. Po zaznaczeniu konkretnej kryptowaluty możesz też śledzić jej zachowanie oraz przeglądać historię kursu, analizując opłacalność inwestycji. 

Trading na Bittrex

Pamiętaj, że Bittrex oferuje do przechowywania monet tzw. hot wallet, który cały czas jest połączony z Internetem. Choć witryna dysponuje odpowiednimi zabezpieczeniami, tego rodzaju portfele zawsze są zarażone na potencjalne niebezpieczeństwo przez sam fakt bycia online. Z tego powodu rozważ trzymanie na nich jedynie niewielkich kwot, które mogą Ci się przydać przy realizacji transakcji bieżących. Większość oszczędności poleca się przechowywać w bezpiecznym sejfie wirtualnym, takim jak np. papier wallet. 

Jak wpłacić i wypłacić pieniądze z Bittrex? 

W Bittrex do dyspozycji użytkowników jest wiele specjalistycznych wykresów oraz funkcji, wśród których każdy znajdzie dokładnie to, czego potrzebuje. Początkujących inwestorów może to na początku nieco przytłoczyć. Na szczęście szybko da się do tego przyzwyczaić. Po kilku próbach będziesz zwracał uwagę tylko na aspekty szczególnie istotne w konkretnej sytuacji. 

Niezwykle łatwe i intuicyjne jest także wpłacanie oraz wypłacanie środków w Bittrex. Do zasilenia konta giełdowego konieczne jest wygenerowanie nowego portfela. System przeprowadzi Cię przez ten proces automatycznie, a następnie udostępni Ci klucz publiczny oraz prywatny. Przy użyciu klucza publicznego możesz przelewać do swojego nowego portfela np. wirtualne monety z innych kont i sejfów. Bittrex umożliwia także depozyt w dolarze amerykańskim, dzięki czemu zakupu coinów nie musisz dokonywać np. przy użyciu karty kredytowej (co możliwe jest też w euro). Środki mogą zostać pobrane błyskawicznie również z depozytu zasilonego wcześniej.

 Sam zakup kryptowaluty wygląda w Bittrex dokładnie tak, jak w większości giełd kryptowalutowych działających online. Musisz wybrać ofertę z zakładki „Markets”, a następnie potwierdzić chęć zakupu. Płacić możesz środkami z depozytu lub bezpośrednio kartą kredytową/debetową banku. Po zrealizowaniu transakcji monety trafią błyskawicznie do Twojego gorącego portfela. Stąd wysłać je możesz bezpośrednio do sejfu lub wykorzystać do dalszych inwestycji. 

Jak wypłacić pieniądze z Bittrex? Po wejściu w zakładkę „Holdings” znajdź portfel, w którym trzymasz odpowiednie środki. Po ustaleniu przesyłanej kwoty wystarczy tylko, że wprowadzisz adres portfela, na którym mają się znaleźć przelewane monety. Zależnie od włączonych na Twoim koncie zabezpieczeń, możesz zostać poproszony o przejście weryfikacji dwuetapowej. Najczęściej wiąże się to z podaniem 6-cyfrowego pinu i potwierdzeniu transakcji w wysłanej na Twój adres wiadomości e-mail. Jeśli zaakceptujesz przelew, wirtualne środki błyskawicznie pojawią się np. w Twoim sejfie, bądź innym portfelu, którego kod publiczny podałeś.  

Limity, ograniczenia i opłaty na Bittrex

Bittrex giełda cieszy się popularnością i sympatią inwestorów z całego świata, ale ma też swoje limity, ograniczenia oraz opłaty. Dzięki nim może bezustannie działać, rozwijać się i modyfikować ofertę zgodnie z preferencjami użytkowników. Podstawową zasadą jest to, że niezweryfikowane konto ma zablokowaną większość funkcji. To gwarancja bezpieczeństwa wszystkich użytkowników, a także dowód na rzetelne działanie witryny. 

W Bittrex obowiązuje również szereg opłat handlowych, które wpisać w koszty muszą wszyscy inwestorzy. Zależnie od tego, czy kupujesz, czy sprzedajesz monety, liczyć się musisz z prowizją. Im większymi kwotami obracasz, tym jest ona mniejsza. Dotarcie do górnej granicy zwolnionej z opłat wiąże się jednak ze zleceniami w wysokości przekraczającej równowartość 100 milionów dolarów. Stawki decydujące o wysokości opłaty dotyczą ostatnich 30 dni.

Prowizje i opłaty w Bittrex

Bittrex nie pobiera natomiast żadnych dodatkowych opłat za przechowywanie depozytów. Jednocześnie twórcy zaznaczają, że przenoszenie niektórych monet obarczone jest opłatami sieciowymi. Na nie każdy użytkownik sam powinien zwracać uwagę. 

Czy Bittrex jest bezpieczną giełdą kryptowalut?

Bittrex bardzo dba o bezpieczeństwo użytkowników, co widać już na etapie rejestracji i uwierzytelniania. Bez potwierdzenia danych osobowych możliwości konta są bardzo mocno ograniczone. Kolejnym ważnym aspektem jest możliwość uruchomienia dwuskładnikowego uwierzytelniania podczas wypłacania pieniędzy. To zabezpieczenie, dzięki któremu potencjalne zagrożenie wypłaty środków bez Twojej wiedzy, zdecydowanie się zmniejsza. 

Odpowiednimi zabezpieczeniami dysponuje również sama witryna. Według oficjalnych informacji nigdy nie została ona zhakowana. Ponad 80% środków użytkowników przechowywanych jest w bezpiecznej „chłodni”, czyli zaawansowanym technologicznie sejfie. Sama działalność spółki podlega amerykańskiemu prawu i kontrolowana jest przez tamtejsze organy. To gwarancja jej wiarygodności i rzetelności. Dodatkowym potwierdzeniem tego jest zgodność funkcjonowania giełdy z programami weryfikacji klientów czy przeciwdziałaniu praniu pieniędzy.  

Zalety oraz wady Bittrex

Główne zalety Bittrex: 

  • Ponad 200 kryptowalut do wyboru
  • Wiele zaawansowanych narzędzi dla inwestorów
  • Intuicyjna budowa serwisu ułatwiająca realizowanie transakcji
  • Wysoki poziom zabezpieczeń
  • Bezpłatny depozyt
  • Wygodna aplikacja mobilna

Wady Bittrex: 

  • Brak polskiej wersji językowej 
  • Brak możliwości realizacji płatności w innych walutach tradycyjnych niż euro i dolar amerykański
  • Bardzo ograniczona możliwość korzystania z konta przed uwierzytelnieniem tożsamości
  • Wysokie progi kwotowe umożliwiające zmniejszenie opłat transakcyjnych

Bittrex – opinie

Czy warto handlować kryptowalutami na Bittrex? Opinie o tej giełdzie wirtualnych monet są bardzo pozytywne, choć w większości wystawiane przez inwestorów z zagranicy. W Polsce stosunkowo wysokie opłaty oraz brak witryny w języku polskim bywają zniechęcające, choć i tak przekonuje się do nich coraz więcej osób. 

Szczególnie doceniana jest różnorodność kryptowalutowa oferowana przez Bittrex,. Ponad 200 monet to jedna z najlepszych propozycji na rynku. Popularności tej witrynie przysparza też umożliwienie bezpośredniego kupna wirtualnych środków przy użyciu walut fiducjarnych (euro lub dolar). Wszystko to składa się na pozytywny odbiór Bittrexa w branży kryptowalutowej, umożliwiający jej ciągły rozwój i wprowadzanie nowych funkcjonalności. Potwierdzają to też opinie na temat aplikacji mobilnej, które wynoszą 4,2/5 gwiazdki w Google Play oraz 4,5/5 w App Store.

Podsumowanie recenzji Bittrex

Bittrex giełda to wyjątkowa witryna, która od lat cieszy się uznaniem i popularnością wśród inwestorów. Ma wiele do zaoferowania, choć nie brak jej również wad. Bezustannie jednak się rozwija, udoskonala poszczególne funkcjonalności oraz wprowadza nowe rozwiązania. Jej cechą charakterystyczną jest ogromna troska o bezpieczeństwo użytkowników. Ci odwdzięczają się za to zakładaniem kolejnych kont i opłacaniem prowizji. Bittrex to szczególny typ rozwiązania, które może z powodzeniem służyć zarówno doświadczonym inwestorom, jak i osobom monety po raz pierwszy. 

Ocena Bittrex:

4.38 / 5

Idź do Bittrex →