Recenzja BlockFi (2022): Test i opinie

Recenzja platformy BlockFi (2022). Sprawdzamy: rejestrację, weryfikację, staking, pożyczki, prowizje i opłaty. Poznaj wady, zalety i opinie o BlockFi.

10 min. czytania
BlockFi

BlockFi jest wyjątkowo rozbudowaną platformą kryptowalutową, która oferuje szereg różnorodnych propozycji. Za jej pośrednictwem można swobodnie handlować kryptowalutami, jak również przechowywać je na kontach odsetkowych i w portfelach. Co więcej, twórcy stworzyli także możliwość zaciągnięcia online pożyczki na poczet posiadanych kryptowalut. W odróżnieniu od tradycyjnych giełd kryptowalutowych jest to bardzo wielowątkowe portfolio, zapewniające niezwykle zróżnicowane możliwości. Przekłada się to na zainteresowanie witryną oraz rosnącą liczbą jej użytkowników. 

Twórcy BlockFi zwracają uwagę na fakt, że rynek finansowych usług kryptowalutowych bezustannie się rozrasta. Coraz więcej osób w nie inwestuje, zarówno krótko-, jak i długoterminowo. Portal ten wychodzi im naprzeciw i oferuje usługi podobne do tych, które znamy z tradycyjnych banków. Pożyczki, handel, portfele i konta z odsetkami mogą sprawić, że wirtualne monety staną się jeszcze istotniejszą częścią codziennego życia użytkowników. W tej recenzji sprawdzimy, co BlockFi dokładnie ma do zaoferowania i czy przeciętny użytkownik może na tym zyskać. 

Załóż konto BlockFi i odbierz $10 w BTC →

Otrzymasz gwarantowany bonus o równowartości $10 w BTC jeśli zarejestrujesz się klikając w link na tej stronie, zasilisz konto w BlockFi za min. $100 i nie dokonasz wypłaty przez min. 30 dni. Premia naliczana automatycznie.

BlockFi – co to jest? Platforma pożyczkowa kryptowalut. Najważniejsze informacje

Inwestorzy najczęściej zarabiają na kryptowalutach, kupując je za niską cenę, a następnie odsprzedając za większe kwoty. Różnica między pierwszą transakcją, a drugą, to potencjalny zysk użytkownika. Działania takie mogą być krótkoterminowe (obejmujące kilka dni czy nawet godzin), jak i długoterminowe (wirtualne monety trzymane wiele miesięcy lub lat). W tym drugim przypadku coiny najczęściej przechowywane są w zimnych portfelach, np. papierowych lub sprzętowych. Co prawda, są tam bezpieczne, ale na siebie nie zarabiają. To odróżnia je np. od lokat w tradycyjnych bankach. 

BlockFi może być odpowiedzią na ten problem. Oferuje użytkownikom nie tylko możliwość handlu kryptowalutami, ale także oprocentowane rachunki, na których coiny mogą być trzymane. Warto podkreślić też, że BlockFi umożliwia nie tylko deponowanie wirtualnych środków na kontach odsetkowych. Inwestorzy mają również szansę wykorzystywać tam np. monety je jako zabezpieczenie zaciąganych pożyczek. Takie praktyki nie są możliwe w tradycyjnych bankach. 

BlockFi ta pochodzi ze Stanów Zjednoczonych i zdobyła już popularność w dziesiątkach krajów na świecie. Powstała w 2017 roku, a już zabezpiecza inwestycje wielu znanych firm. Dodaje jej to wiarygodności, podobnie jak fakt składania oświadczeń finansowych w każdym z państw pożyczkobiorców. To dowód na legalne działanie przedsiębiorstwa, co może uwiarygodnić je w oczach potencjalnych klientów. 

Firma BlockFi
Kraj rejestracji Stany Zjednoczone
Rok założenia 2017
Rodzaj urządzenia Platforma kryptowalutowa
Ilość monet 37
Usługi Portfel, giełda, pożyczki, konto odsetkowe

Załóż konto BlockFi i odbierz $10 w BTC →

Otrzymasz gwarantowany bonus o równowartości $10 w BTC jeśli zarejestrujesz się klikając w link na tej stronie, zasilisz konto w BlockFi za min. $100 i nie dokonasz wypłaty przez min. 30 dni. Premia naliczana automatycznie.

Aplikacja mobilna BlockFi

BlockFi posiada dedykowaną aplikację mobilną, którą zainstalować można na urządzeniach z systemami iOS oraz Android. Jej wygląd bezpośrednio nawiązuje do strony internetowej przedsiębiorstwa, oferując użytkownikom pełną funkcjonalność. Najważniejsze opcje są łatwo dostępne, a samo menu intuicyjne i przejrzyste. Co istotne, z poziomu aplikacji możliwe jest zarówno założenie konta, jak również handel kryptowalutami. Problemu nie stanowi też przenoszenie środków na inne konta czy korzystanie z innych dostępnych w serwisie usług. 

Jak założyć konto na BlockFi? Tutorial

BlockFi to witryna internetowa oraz aplikacja internetowa, która działa w pełni legalnie na rynkach międzynarodowych. Aby z niej skorzystać, wystarczy założyć nowe konto użytkownika, co można zrobić online w kilkanaście minut. Wystarczy tylko, że wejdziesz na główną stronę BlockFi naciśniesz duży niebieski przycisk „Get Started”. 

Strona WWW BlockFi

 Twoim oczom ukaże się formularz osobowy. Musisz w nim podać swoje imię nazwisko, adres e-mail oraz stworzyć hasło. Będzie ono stało na straży Twoich finansów, pamiętaj więc, że musi być przemyślane i mocne. System od razu podpowie Ci, jakie warunki powinno spełniać odpowiednie hasło. Oprócz co najmniej 8 znaków, musi spełniać też przynajmniej trzy z poniższych wymagań:

 • składać się z małych liter; 
 • składać się z wielkich liter;
 • zawierać cyfry; 
 • zawierać znaki specjalne. 
Rejestracja w BlockFi

Kolejnym krokiem jest potwierdzenie założenia konta poprzez link aktywacyjny. Zostanie on wysłany do Ciebie mailem. Kliknij w niego, a następnie kontynuuj zakładanie konta. Określ typ swojego konta (indywidualne lub firmowe), a następnie przejdź do weryfikacji danych osobowych. Aby to zrobić, musisz podać: 

 • kraj, w którym mieszkasz; 
 • szczegółowy adres; 
 • numer telefonu; 
 • datę urodzenia. 

Następnie system zada Ci kilka pytań związanych z tym, czym się zajmujesz. Będą dotyczyły m.in.: 

 • głównego źródła dochodu; 
 • ile kryptowalut zamierzasz miesięcznie wpłacać na konto; 
 • ile transakcji przewidujesz realizować miesięcznie; 
 • czy będziesz zainteresowany przelewami międzynarodowymi. 

Wszystkie te dane zbierane są w ramach tzw. weryfikacji KYC, czyli „Know your Customer”. Typowa i najlepiej kojarzona część tej procedury rozpocznie się od razu po tym, gdy odpowiesz na powyższe pytania. 

BlockFi KYC

BlockFi przestrzega przepisów międzynarodowych, dlatego też weryfikuje tożsamość swoich klientów. Jest to praktyka, która ma zwalczać nielegalne praktyki i oszustwa, takie jak np. pranie brudnych pieniędzy. W ramach KYC musisz teraz przejść weryfikację tożsamości. Oznacza to nic innego, jak tylko potwierdzenie, że podane w formularzach przez Ciebie dane są prawdziwe. 

KYC w BlockFi - weryfikacja

Teraz musisz przedstawić swój dokument tożsamości. Może to być prawo jazdy lub paszport. Ważne, by były one aktualne. Korzystając z narzędzi systemowych, prześlij gotowe zdjęcie bądź wykorzystaj do tego aparat w laptopie. Alternatywą jest przejście w tym momencie na aplikację BlockFi, aby wykonać zdjęcie obiektywem smartfona. Zrobisz to łatwo, skanując kod QR lub wysyłając go w wiadomości SMS czy e-mail. Potwierdzenie danych zwykle nie trwa długo. Po jego zakończeniu możesz korzystać z pełnej funkcjonalności serwisu i wszystkich jego produktów. 

Produkty oferowane przez BlockFi

Jak wspominaliśmy wyżej, BlockFi oferuje wiele różnorodnych możliwości, dostosowanych do potrzeb i oczekiwań inwestorów. Z poziomu strony głównej serwisu (oraz aplikacji), możesz trafić:

 • na konto odsetkowe, 
 • na konto pożyczkowe, 
 • do portfela kryptowalutowego, 
 • na giełdę. 

Produkty te ściśle ze sobą współpracują i wzajemnie się wspomagają. Nie ma natomiast konieczności, by użytkownicy korzystali ze wszystkich tych opcji. Dzięki temu możesz wybrać tylko te, które są Ci aktualnie potrzebne lub wydają się dla Ciebie korzystne. 

Konto odsetkowe BlockFi

BlockFi posiada konto odsetkowe przygotowane z myślą zarówno o krótko-, jak i długoterminowych inwestorach. Jak możemy przeczytać na stronie głównej, coiny mogą zarobić w skali roku nawet do 15%. Zgodnie z obietnicą odsetki mają być naliczane codziennie, a ich wypłata jest możliwa co miesiąc. Minusem jest fakt, że naliczanie ich zaczyna się w określonym przez system momencie. Mowa np. o tym, gdy liczba coinów wynosi minimum 1 lub więcej – zależnie od monety. W przypadku najdroższych walut próg może być niemożliwy do zrealizowania dla wielu inwestorów. 

W witrynie dostępny jest kalkulator odsetkowy, przy użyciu którego każdy użytkownik może oszacować, ile ma szansę zarobić. Wystarczy wybrać kryptowalutę, liczbę monet oraz okres, przez który środki będą procentowały. System sam wyliczy odsetki roczne oraz Twój całkowity zarobek. 

BlockFi konto odestkowe

Pożyczki kryptowalutowe BlockFi

BlockFi w swojej ofercie ma również pożyczki kryptowalutowe. Ich oprocentowanie wynosić ma nawet 4,5%. Na czym polega ta oferta? Jest szansą dla osób, które potrzebują tradycyjnej gotówki, ale nie chcą sprzedawać wirtualnych środków. To przydatne rozwiązanie np. wtedy, gdy uda Ci się kupić coiny wyjątkowo tanio i czujesz, że będą coraz droższe. Na zysk musisz jeszcze poczekać, ale potrzebujesz zwykłych walut FIAT? BlockFi pożycza Ci wtedy niezbędne środki na poczet zabezpieczenia w postaci kryptowalut, jakie posiadasz. Swoją „zdolność kredytową” sprawdzić możesz na kalkulatorze serwisu. Minusem jest fakt, że minimalna kwota pożyczki wynosi 10 tys. dolarów. Aby ją dostać, trzeba posiadać np. 0,67 Bitcoina. Jest to obecnie równowartością ponad 20 tys. dolarów. 

Pożyczki BlockFi

Portfel i giełda BlockFi

BlockFi oferuje inwestorom kompleksowe usługi. W serwisie nie mogło zabraknąć również możliwości handlu kryptowalutami oraz przechowywania ich na hot wallet. Jest to sposób raczej na trzymanie mniejszych kwot, bo są one stale podłączone do Internetu. To różni gorące portfele od tzw. cold wallet, takich jak niezwykle bezpieczne portfele papierowe lub sprzętowe. Można nimi za to bardzo łatwo, szybko i sprawnie zarządzać. 

Opisywany serwis umożliwia założenie konta i handel wirtualnymi monetami. Sprzedawać oraz kupować na giełdzie możesz tam ponad 35 różnorodnych walut. Po zakończeniu transakcji przechowasz je w gorącym portfelu lub błyskawiczne prześlesz na konto oprocentowane. Dzięki temu zaraz po zakupie monety mogą od razu zacząć na siebie zarabiać. BlockFi umożliwia również ustalenie harmonogramu zakupu kryptowalut z codzienną, cotygodniową lub comiesięczną regularnością. 

Czy BlockFi jest bezpieczne?

BlockFi posiada licencję Departamentu Usług finansowych Stanu Nowy Jork i chroniona jest lokalnym prawem bankowym. Jest to dowód na to, że działa legalnie i zgodnie z prawem. Korzysta ponadto z unikalnego adresu portfela, który generowany jest przez Gemini – jedną z najwiarygodniejszych amerykańskich giełd kryptowalutowych. Sam serwis posiada odpowiednie środki bezpieczeństwa oraz szyfrowanie chroniące zarówno monety, jak i dane użytkowników

Warto podkreślić, że BlockFi stara się dbać o bezpieczeństwo swoich klientów również na inne sposoby. Warto podkreślić tu fakt wprowadzenia np. uwierzytelniania dwuskładnikowego i weryfikacji tożsamości wszystkich użytkowników. System nakłania też osoby zakładające konto do tworzenia wymagających haseł chroniących ich profile. BlockFi działa na rynku od stosunkowo niedawna, a współpracuje z wieloma znaczącymi podmiotami. Świadczy to o zaufaniu, które już udało się tej witrynie wypracować. 

Opłaty i prowizje BlockFi

BlockFi nie pobiera opłaty za założenie oraz prowadzenie konta w żadnym z oferowanych produktów. Ponadto nie jest tam także naliczana prowizja transakcyjna. Nie oznacza to jednak, że serwis jest zupełnie darmowy. Ceny handlowe kryptowalut naliczane są bowiem z dodatkiem ok. 1% marży. Ponadto użytkownicy muszą zapłacić również za wypłaty kryptowalut, po przekroczeniu darmowej sumy. Przedstawia to poniższa tabela, dostępna również na stronie Blockfi.com/fees. 

Opłaty i prowizje w BlockFi

Wypłata środków z BlockFi nie jest nielimitowana. Serwis wprowadził minimalne wartości, które można przesyłać na zewnętrzne portfele. Prezentuje je tabela: 

Minimalne wartości wypłaty kryptowalut w BlockFi

Zalety i Wady BlockFi

Zalety BlockFi: 

 • wiele różnorodnych narzędzi dla inwestorów; 
 • wygodna obsługa i intuicyjny układ rozbudowanego serwisu; 
 • możliwość zarobienia odsetek od depozytów; 
 • możliwość zaciągnięcia pożyczki na poczet posiadanych kryptowalut. 

Wady BlockFi: 

 • niewielki wybór kryptowalut; 
 • ryzyko związane z zaciąganiem pożyczek na poczet kryptowalut;
 • wysoki próg naliczania odsetek; 
 • pożyczka przyznawana osobom posiadającym znaczną liczbę kryptowalut; 
 • brak polskiej wersji językowej. 

BlockFi – opinie

BlockFi jest niezwykle interesującym narzędziem, które może przyczynić się do znacznego rozpowszechnienia kryptowalut. Wprowadza do wirtualnego świata elementy tradycyjnej bankowości, traktując coiny na równi ze zwykłymi walutami FIAT. To nowoczesne podejście, dzięki któremu serwis cieszy się dość pozytywnymi opiniami użytkowników. Postrzegany jest jako intrygujący i ciekawy, co zapewnia mu wiele pobrań i nowych kont w stosunkowo krótkim czasie. 

Z drugiej strony jednak, czy BlockFi to najlepszy wybór dla początkujących inwestorów? Opinie w tej kwestii już nie są tak jednoznaczne. Wysokie progi wejścia, np. w przypadku starania się o pożyczkę lub zdobycie odsetek, sprawiają, że stosunkowo niewiele osób może z tych funkcji skorzystać. Są one praktycznie niedostępne dla użytkowników, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki w świecie kryptowalut. 

Obecnie aplikacja BlockFi została pobrana ponad 500 tys. razy ze sklepu Google Play. 5,11 tys. opinii wygenerowało ocenę 3,7/5 gwiazdek, co nie jest imponującym wynikiem. Wśród głosów niezadowolenia powtarzają się komentarze dotyczące niezbyt płynnego działania systemu czy problemu z wypłatą środków. W przypadku App Store aplikacja ma zaledwie 7 ocen, przekładających się na średnią 3,3/5. 

Podsumowanie recenzji BlockFi

BlockFi to wizjonerska platforma, w której kryptowaluty traktowane są niczym tradycyjne waluty w zwykłych instytucjach finansowych. Kompleksowa usługa oferuje inwestorom wszystko, czego mogliby oczekiwać, grając na zwykłej giełdzie. Handel monetami, trzymanie ich w portfelach, przenoszenie na oprocentowane konta czy zastawianie na poczet pożyczek. Wielu miłośników wirtualnych pieniędzy z pewnością oczekiwało na rozwój branży w tym kierunku od dawna. 

Na chwilę obecną jednak różnorodne i rozbudowane funkcje BlockFi przydadzą się głównie zaawansowanym inwestorom. Aby wziąć kredyt czy cieszyć się wysokimi odsetkami trzeba bowiem dysponować dość dużym zapasem kryptowalut. Serwis w języku angielskim oraz dość uboga lista dostępnych kryptowalut również nie zachęcają. Niewykluczone jednak, że jest to krok w stronę rozwoju sektora kryptowalutowego. Być może prowadzi to ku wprowadzeniu wirtualnych pieniędzy do codziennego życia internautów i powszechnej bankowości na całym świecie.  

Ocena BlockFi:

4.75 / 5

Załóż konto BlockFi i odbierz $10 w BTC →

Otrzymasz gwarantowany bonus o równowartości $10 w BTC jeśli zarejestrujesz się klikając w link na tej stronie, zasilisz konto w BlockFi za min. $100 i nie dokonasz wypłaty przez min. 30 dni. Premia naliczana automatycznie.