Recenzja Bitstamp (2024): Test giełdy i opinie

Recenzja giełdy kryptowalut Bitstamp (2024). Sprawdzamy: rejestrację, weryfikację, handel, prowizje i opłaty. Poznaj wady, zalety i opinie o Bitstamp.

8 min. czytania
Bitstamp

Bitstamp uważana jest za jedną z najbezpieczniejszych giełd kryptowalutowych na całym świecie. Powstała 11 lat temu i ciągle się rozwija, gwarantując użytkownikom najnowocześniejsze rozwiązania, dostosowane do zmieniających się trendów. Obecnie, dzięki licencji wydanej przez Komisję Nadzoru Finansowego w Luksemburgu, może legalnie działać we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Jej wiarygodność potwierdza także zdobycie odpowiedniej dokumentacji zezwalającej na funkcjonowanie w Wielkiej Brytanii, a także w Stanach Zjednoczonych. 

Giełda ta jest stworzona w taki sposób, by docierać do jak największej grupy odbiorców. Zarówno jej witryna, jak i aplikacja mobilna, są intuicyjne i czytelne. Choć nie posiada polskiej wersji językowej, wszelkie instrukcje i nazwy zakładek opisane są podstawowymi zwrotami. Dzięki temu łatwo się ją obsługuje, a sama struktura jest intuicyjna. Dodatkową zaletą są liczne funkcje i opcje zaawansowane, które szczególnie przydać się mogą doświadczonym traderom. 

Idź do Bitstamp →

Bitstamp – giełda kryptowalut. Najważniejsze informacje

Bitstamp to giełda kryptowalut, która powstała w 2011 roku z inicjatywy znanego w środowisku kryptowalut Nejca Kodrica. Z założenia miała być alternatywą dla niezwykle popularnego wtedy Mt. Gox. Z czasem okazało się, że przystępna forma platformy zyskała popularność. Przyciągnęła do siebie wielu początkujących i bardziej zaawansowanych inwestorów. Oferuje obecnie już 34 kryptowaluty – zarówno te najpopularniejsze, jak i zdecydowanie tańsze i mniej znane. Operować na niej można również w trzech walutach FIAT. To tradycyjne monety, stanowiące środki płatnicze akceptowane przez rządy państwowe. Mowa tu o euro, dolarach oraz funtach brytyjskich. 

Giełda Bitstamp oferuje szereg funkcji szczególnie przydatnych dla osób aktywnie zajmujących się handlem kryptowalutami. Mowa tu zarówno o zawodowych graczach, jak i prawdziwych pasjonatach. Przykładem może być tu np. możliwość wprowadzenia własnych warunkowych czynności na indywidualnym koncie użytkownika. Pozwala to na znaczną automatyzację handlu, usprawnienie wykonywanych procesów oraz optymalizację wykonywania operacji. Ponadto udostępniono tam SMS Price Alerts, informujący użytkownika za pomocą wiadomości SMS o cenie monety, którą ustawi. Z czasem funkcja ta przyjęła formę tradycyjnych alertów pojawiających się na pasku powiadomień w smartfonie. 

Podstawowe informacje: 

Firma Bitstamp Limited, Bitstamp Europe S.A., Bitstamp USA Inc.
Kraj rejestracji Wielka Brytania
Rok założenia 2011
Adres witryny Bitstamp.net
Ilość monet 34
Waluty FIAT EUR, USD, GBP
StableCoin Tak
Polski język serwisu Nie
Transakcje w PLN Nie
Weryfikacja KYC Tak
Opłata za założenie konta Nie
Opłata za prowadzenie konta Nie
Prowizje Do 0,50%

Idź do Bitstamp →

Aplikacja mobilna Bitstamp

Twórcy Bitstamp przygotowali aplikację mobilną dostępną zarówno na urządzenia z Androidem, jak i systemem iOS. W obu przypadkach posiada ona wszystkie najważniejsze funkcje, z których korzystać można w wersji przeglądarkowej. Oznacza to, że przy jej użyciu bez problemu wpłacisz środki na konto, zakupisz kryptowaluty, sprawdzisz swój budżet oraz wypłacisz wirtualne monety. Oprawa wizualna oprogramowania mobilnego nawiązuje do wersji tradycyjnej, a przyciski są czytelne i umieszczone w intuicyjnych miejscach. 

Warto podkreślić, że wersja przeglądarkowa Bitstamp jest responsywna. Dzięki temu korzystać z niej można wygodnie na każdym urządzeniu z dostępem do Internetu, niezależnie od wielkości jego ekranu. Witryna dostosowuje się bowiem w odpowiedni sposób do rozdzielczości, w której będzie wyświetlana. Nawet bez aplikacji możesz ją bez problemu obsługiwać na smartfonie czy tablecie. 

Jak założyć konto w Bitstamp?

Założenie konta w Bitstamp nie jest skomplikowane, choć przydatna może okazać się, choć minimalna, znajomość języka angielskiego. Giełda ta posiada międzynarodowe licencje, dzięki czemu działa zgodnie z prawem i w odpowiedni sposób chroni swoich użytkowników. Przekłada się to również na zastosowanie w niej tzw. weryfikacji typu KYC. To międzynarodowy standard uwierzytelniający wszystkie osoby zakładające konto w danej witrynie. Stosowany jest, by zapobiegać nielegalnym procederom, takim jak oszustwa czy pranie brudnych pieniędzy. 

Rejestracja i weryfikacja konta w Bitstamp

Aby założyć konto w Bitstamp naciśnij duży zielony przycisk „Get started” w prawym górnym rogu witryny wchodząc z tego linka. Przeniesie Cię on do nowego okna, w którym wpiszesz swoje imię, nazwisko, adres e-mail oraz datę urodzenia.  

Rejestracja w Bitstamp

W następnym kroku musisz określić swoją narodowość oraz wyrazić niezbędne zgody na przetwarzanie Twoich danych. Potem na wskazany przez Ciebie adres e-mail przyjdzie wiadomość weryfikacyjna z linkiem aktywacyjnym. Po kliknięciu w niego otworzy się strona pozwalająca na utworzenie hasła. Pamiętaj, że musi być ono bezpieczne, by dobrze chroniło Twoje finanse. System sam podpowiada, by użyty kod miał więcej niż 8 znaków. Powinien zawierać także wielkie i małe litery, a na jego końcu warto umieścić cyfrę. Podyktowane jest to oczywiście względami bezpieczeństwa. Po wprowadzeniu wszystkich danych Bitstamp nada Ci numer użytkownika i przejdzie do weryfikacji Twojej tożsamości. 

Weryfikacja tożsamości w Bitstamp

Niezbędne jest podanie szczegółowego adresu zamieszkania i narodowości, a następnie numeru telefonu. Na niego wysłany zostanie 4-cyfrowy kod, umożliwiający przejście do kolejnego etapu weryfikacji. Jest nim potwierdzenie danych poprzez wysłanie zdjęcia lub skanu ważnego dokumentu tożsamości. To standardowa procedura realizowana przez wiele witryn finansowych z całego świata. Po uwierzytelnieniu danych, które zwykle trwa maksymalnie kilkanaście godzin, możesz swobodnie korzystać z giełdy kryptowalut Bitstamp. Co ważne, jeśli pominiesz etap weryfikacji danych, nie będziesz mieć możliwości handlowania wirtualnymi monetami. Witryna ta nie robi wyjątków nawet dla niewielkich kwot. 

Jak wpłacić i wypłacić pieniądze z Bitstamp?

Wpłacenie środków na giełdę Bitstamp jest szybkie i intuicyjne. Wystarczy tylko, że naciśniesz przycisk „Deposit”, a następnie skorzystasz z jednego z dostępnych w witrynie sposobów płatności. Zasilić swoje giełdowe konto możesz:

 • tradycyjnymi walutami przy użyciu przelewu bankowego; 
 • kryptowalutami z innych portfeli; 
 • kryptowalutami za pomocą ścieżki płatności IOU. 

Wypłaty w Bitstamp są płatne w zależności od wypłacanej waluty. W kwestii tradycyjnych monet, najbardziej opłacalne jest realizowanie przelewów w EUR, bo kosztuje to tylko 3 euro, niezależnie od przesyłanej kwoty. W tym przypadku realizacja płatności przebiega analogicznie do wpłaty, wybrać jedynie musisz zakładkę „Withdrawal”. Tam decydujesz się na konkretną opcję, a następnie podajesz numer konta lub kod publiczny portfela kryptowalutowego, na który trafić mają wypłacane środki. 

Bitstamp – prowizje, limity, ograniczenia i opłaty 

Jakie opłaty pobiera Bitstamp? Prowizje na tej giełdzie naliczane są w zależności od sumy transakcji, które użytkownik wykonał w ciągu ostatnich 30 dni. Jeśli ich równowartość wyniosła poniżej 10 tys. dolarów, opłata jest równa 0,50%. Z każdym kolejnym progiem dodatkowy koszt się zmniejsza, by zniknąć zupełnie powyżej kwoty równej 20 000 000 000. Szczegółowe progi w czytelny sposób przedstawia poniższa tabelka, pochodząca ze strony giełdy: Bitstamp.net/fee-schedule. 

Opłaty i prowizje w Bitstamp

Bitstamp nie pobiera opłaty za założenie konta. Brak na tej giełdzie także opłaty depozytowej i dotyczy to wszystkich kryptowalut. Dodatkowe koszty mogą zostać naliczone natomiast w przypadku wypłaty elektronicznych monet. Ich wysokość zależna jest od konkretnej kryptowaluty. Warto wiedzieć również, że minimalna wartość zlecenia, którą można zrealizować w tradycyjnych walutach, wynosi 10 EUR/USD/GBP. 

Czy Bitstamp jest bezpieczną giełdą kryptowalut?

Bitstamp – mimo opinii jednej z najbezpieczniejszych giełd kryptowalut – kilkukrotnie w swojej historii padała ofiarą ataków hackerskich. Za każdym razem natomiast incydenty te były szybko opanowywane. Przedstawiciele witryny twierdzą, że były one elementem motywującym do ciągłego ulepszania zabezpieczeń, chroniących nie tylko środki, ale i dane użytkowników. 

Obecnie Bitstamp oferuje dwuetapową weryfikację, kodowanie SSL oraz opcję wprowadzenia dodatkowego potwierdzania każdej operacji za pośrednictwem wiadomości e-mail. To daleko idące środki bezpieczeństwa, które powinny uspokoić większość użytkowników. Warto podkreślić jednak mimo wszystko, że przechowywanie większych kwot na gorących portfelach oferowanych przez giełdy nie jest wskazane. Mają one bowiem stałe połączenie online i zawsze są bardziej narażone na potencjalne niebezpieczeństwo niż np. paper wallet. 

Na korzyść giełdy Bitstamp działa również to, że witryna ta współpracuje z wieloma międzynarodowymi jednostkami. Spełnia warunki działania zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i Unii Europejskiej czy w Stanach Zjednoczonych. Ponadto zaufał jej szwajcarski bank Dukascopy, co świadczy o jej odpowiedzialnym i rzetelnym funkcjonowaniu. 

Pamiętaj, że bezpieczeństwo giełdy dotyczy wyłącznie aspektów technicznych. Inwestowanie w kryptowaluty zawsze wiąże się z ryzykiem utraty oszczędności, bo kursy dynamicznie się zmieniają. Właśnie z tego powodu graj ostrożnie i w przemyślany sposób. 

Zalety oraz wady Bitstamp

Zalety Bitstamp: 

 • intuicyjna i przejrzysta strona internetowa oraz aplikacja; 
 • obsługa trzech walut FIAT; 
 • niska prowizja za wypłacanie walut FIAT;
 • wysoka wiarygodność i wiele zabezpieczeń; 
 • wiarygodność;
 • wieloletnie doświadczenie. 

Wady Bitstamp: 

 • dość wysokie prowizje transakcyjne dla osób handlujących niewielkimi kwotami miesięcznie; 
 • brak możliwości handlu niskimi kwotami bez przejścia weryfikacji KYC;
 • ograniczony wybór kryptowalut.

Bitstamp – opinie

Czy warto zaufać Bitstamp? Opinie o tej giełdzie są w większości pozytywne, choć w przeszłości witryna ta padała ofiarą ataków hackerskich. Na jej korzyść działa wprowadzanie dodatkowych zabezpieczeń oraz obecność na międzynarodowym rynku od wielu lat. Przez cały ten czas zarówno witryna, jak i aplikacja, zdobyła wielu użytkowników, którzy zostawili po sobie wiarygodne oceny. 

Aplikacja Bitstamp w Google Play została pobrana już ponad pół miliona razy, co świadczy o jej wysokiej wiarygodności. Na 11,4 tys. opinii ma ocenę 4,2 gwiazdki na 5 możliwych. Przy tak dużej liczbie głosów jest to niezwykle satysfakcjonujący wynik. W App Store są 134 oceny, ich średnia natomiast wynosi 4,8/5. Biorąc pod uwagę wszystkie jej funkcjonalności, wady oraz słabsze strony, Bitstamp uznawane jest za uczciwą i wiarygodną giełdę, której można ufać. 

Podsumowanie recenzji Bitstamp

Bitstamp jest jedną z najdłużej działających giełd kryptowalutowych online o zasięgu międzynarodowym. Twórcy bezustannie dbają o jej rozwój i wprowadzają nowe rozwiązania, dostosowane do potrzeb i oczekiwań użytkowników. Jest łatwa w obsłudze, czym przekonuje do siebie początkujących inwestorów. Posiada też rozwiązania ułatwiające zawodowe handlowanie elektronicznymi monetami. Dzięki temu zdobyła uznanie na rynku zawodowych traderów. 

Nie ma giełd bez wad, Bitstamp natomiast udowadnia, jak ważne w tej branży jest doświadczenie i wiarygodność. Zapewniając bezpieczeństwo użytkownikom, od lat utrzymuje stabilną pozycję na rynku, oferując swoje usługi setkom tysięcy inwestorów. Dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z kryptowalutami i obawiasz się utraty środków w wyniku niespodziewanych zdarzeń? Zaawansowane zabezpieczenia Bitstamp powinny Cię uspokoić. Sprawnie działająca aplikacja mobilna sprawi też, że zawsze będziesz miał nieograniczony dostęp do swoich wirtualnych finansów niezależnie od miejsca, w którym się znajdziesz. 

Ocena Bitstamp:

4.41 / 5

Idź do Bitstamp →