Recenzja Binance (2024): Test giełdy i opinie

Recenzja giełdy kryptowalut Binance (2024). Sprawdzamy: rejestrację, weryfikację, handel, prowizje i opłaty. Poznaj wady, zalety i opinie o Binance.

10 min. czytania
Binance

Binance to jedna z najpopularniejszych giełd kryptowalutowych nie tylko w naszym kraju, ale i na świecie. W 2021 roku udało jej się osiągnąć największy na świecie wolumen obrotu. Przyciągnęło to do niej jeszcze więcej inwestorów. Uważana jest za wyjątkowo bezpieczną i rzetelną. Świadczy o tym też fakt, że na rynku jest już od 5 lat. W tym czasie zdążyła uruchomić wygodną aplikację, stworzyć funkcjonalną i czytelną stronę, a także wprowadzić autorską kryptowalutę – stablecoin BUSD. 

W 2019 roku Binance padła ofiarą zaawansowanego ataku hackerskiego, co mogło zagrozić jej pozycji na rynku. Nic takiego jednak się nie stało, nawet mimo kradzieży Bitcoinów, których wartość szacowano na ok. 32 mln dolarów amerykańskich. Giełda nie odzyskała tej sumy, a mimo to zwróciła wszystkie środki swoim klientom. Umocniła w ten sposób swoją wiarygodność i zdobyła zaufanie użytkowników. Pieniądze zostały wypłacone ze specjalnego funduszu awaryjnego, stworzonego właśnie na tak niespodziewane sytuacje. Od tamtej pory Binance znacznie wzmocniło środki bezpieczeństwa. Obecnie postrzegana jest jako jedna z najwiarygodniejszych giełd kryptowalutowych na świecie. 

Idź do Binance →

Binance – giełda kryptowalut. Najważniejsze informacje

Binance na swojej stronie głównej chwali się 90 milionami zarejestrowanych użytkowników oraz najniższymi opłatami transakcyjnymi na rynku. Oferuje zarówno najpopularniejsze monety wirtualne, takie jak Bitcoin czy Ethereum, jak również szereg mniej znanych i stosunkowo tanich coinów. 10% wszystkich opłat transakcyjnych przechowywana jest w ramach funduszu aktywów. Jest to sposób na ochronę części środków użytkowników. Ponadto do dyspozycji inwestorów są zaawansowane metody szyfrowania danych oraz spersonalizowana kontrola dostępu do prywatnego konta. 

Binance PL to wersja witryny kryptogiełdy stworzona w pełni po polsku. Dostępny jest również kontakt z pracownikami witryny w jednym z kilku wybranych języków. Znalazł się wśród nich także polski. Firma współpracuje z największymi międzynarodowymi organami finansowymi, oferując swoje usługi w wielu krajach na całym świecie. To dowód na jej legalność oraz działanie w pełni zgodne z prawem i polityką weryfikacji tożsamości KYC. 

Podstawowe informacje: 

Firma Binance 
Kraj rejestracji Wielka Brytania/Kajmany
Rok założenia 2017
Adres witryny Binance.com
Ilość monet 150+
Waluty FIAT Tak (RUB, AUD, BRL, USD, EUR, CNY, INR i inne)
StableCoin Tak
Polski język serwisu Tak
Transakcje w PLN Nie
Weryfikacja KYC Tak
Opłata za założenie konta Nie
Opłata za prowadzenie konta Nie
Prowizje Do 0,1%

Idź do Binance →

Aplikacja mobilna Binance

Binance posiada zaawansowaną aplikację, przystosowaną zarówno do urządzeń mobilnych, jak i komputerów oraz laptopów. W pierwszym przypadku pobrać ją można z oficjalnej strony giełdy lub z App Store oraz sklepu Google Play. Na większe urządzenia dostępne jest rozwiązanie kompatybilne z systemami: macOS, Windows oraz Linux. Dodatkowo użytkownik zaopatrzyć się może w Binance Authenticator. Jest to narzędzie umożliwiające dwuetapową weryfikację użytkownika przy użyciu 6-cyfrowego kodu generowanego na ekranie smartfona. 

Aplikacja Binance jest w pełni funkcjonalna i pozwala na dostęp do wszystkich narzędzi oferowanych przez wersję przeglądarkową serwisu. Jej stylistyka odpowiada tradycyjnej stronie, a układ przycisków ma przejrzystą strukturę. Podobnie jak w przypadku logowania i działania poprzez przeglądarki, aplikacje również zabezpieczone zostały w odpowiedni sposób. Dotyczy to zarówno aspektów ochrony danych, jak i środków finansowych. 

Jak założyć konto w Binance?

Chcesz handlować różnymi walutami, a w tym najstarszym i najdroższym BTC? Binance Ci to umożliwi, a założenie konta na tej giełdzie jest bardzo intuicyjne. Wystarczy tylko, że naciśniesz duży żółty przycisk „Zarejestruj się”. Skorzystać też możesz z uproszczonego formularza na stronie głównej. Giełda ta współpracuje z międzynarodowymi organami finansowymi, dlatego też nowi użytkownicy muszą od razu przejść weryfikację tożsamości. Swobodne korzystanie z Binance bez weryfikacji niestety nie jest możliwe. 

Rejestracja i weryfikacja konta w Binance

Konto w Binance możesz założyć za pośrednictwem adresu e-mail, numeru telefonu, przez konto Apple lub Google wchodząc na tę stronę

Rejestracja w Binance

Najpierw użytkownik zobowiązany jest podać nazwę kraju, w którym mieszka. Następnie do wyboru jest założenie Konta Osobistego lub Konta Podmiotu przeznaczonego dla firm. Jednocześnie Binance informuje o kolejnych krokach procedury zakładania konta. 

Zakładania konta w Binance

Kolejnym etapem jest podanie adresu e-mail oraz bezpiecznego hasła. Następnie należy przepisać kod weryfikacyjny, który przyszedł w wiadomości e-mail do kratki w formularzu rejestracyjnym w przeglądarce. Jeśli 6-cyfrowy kod się zgadza, podaj numer telefonu, który zostanie przypisany do Twojego konta. Pod wskazany numer również wysłany zostanie kolejny, 6-cyfrowy kod, ważny przez 30 minut. Właśnie tyle czasu masz, by wpisać go do okienka weryfikacyjnego i zakończyć pierwszy etap zakładania konta. 

Następnie każdy nowy użytkownik musi przejść weryfikację danych osobowych. Przekierowanie nastąpi błyskawicznie po utworzeniu konta. Wystarczy tylko, że naciśniesz żółty przycisk „Rozpocznij teraz”. Wybierz swój kraj oraz wprowadź adres i pozostałe dane osobowe. Pamiętaj, aby upewnić się, że są one prawidłowe, bo wkrótce sprawdzane mogą być z innymi źródłami. Weryfikację możesz zakończyć za pośrednictwem aplikacji mobilnej Binance, co jest najszybszym i najłatwiejszym rozwiązaniem. Wystarczy tylko, że ją pobierzesz na swój smartfon, następnie potwierdzisz swoje dane i zeskanujesz dowód tożsamości – dowód lub paszport. Pamiętaj jedynie, by data ważności na dokumencie była aktualna. 

Kolejnym krokiem jest zrobienie filmiku selfie. Binance posiada specjalny system weryfikacji twarzy, dlatego musisz ustawić się w dobrym oświetleniu. Twoja twarz powinna wpisać się w owal widoczny na ekranie smartfona. Niewykluczone, że na koniec giełda poprosi Cię o potwierdzenie konta bankowego. Aby to zrobić, musisz przelać na wskazane konto z podanego banku 1 centa. Zostanie Ci on zwrócony najpóźniej po 2 dniach roboczych. 

Jak wpłacić i wypłacić pieniądze z Binance?

Chcesz kupić BTC? Binance zdecydowanie Ci to ułatwi, wystarczy bowiem, że najedziesz na zakładkę „Kup Kryptowaluty”. Wyświetli Ci się spis dostępnych opcji, które pomogą Ci wykonać transakcję. Skorzystać możesz z:

 • depozytu bankowego;
 • karty kredytowej lub debetowej;
 • salda gotówkowego;
 • tradycyjnego przelewu bankowego;
 • handlu P2P. 

W każdym przypadku procedura jest podobna. Wszystko rozpoczyna się od wyboru waluty, przy pomocy której ma zostać zrealizowany przelew. Pamiętaj, że Binance nie akceptuje PLN. Nawet jeśli wybierzesz płatność kartą, na której będą wyłącznie złotówki, to zostaną one przeliczone na aktualny kurs waluty akceptowanej przez Binance. Po określeniu monet – zależnie od metody płatności – musisz wysłać pieniądze do swojego depozytu gotówkowego lub bezpośrednio w celu opłacenia kryptowalut. Aby zakończyć proces, wystarczy tylko, że podasz odpowiednie dane w formularzu. Określ też kwotę, którą chcesz przelać. Transakcja zostanie zaakceptowana, a wpłacone środki szybko znajdą się na Twoim koncie giełdowym. Będziesz mógł wykorzystać je, na co tylko chcesz. 

Zakup kryptowalut w Binance

Jak odebrać zakupione kryptowaluty lub waluty FIAT wymienione w Binance? Wypłata jest równie łatwa, jak wcześniej opisywane wpłacanie środków na konto giełdowe. Różnica polega jedynie na tym, że teraz musisz wejść na swoje konto, wybrać portfel i zadecydować o wypłacie środków. Ustalasz walutę FIAT, która Cię interesuje, a następnie metodę płatności. Do wyboru masz np. kartę bankową VISA oraz tradycyjny przelew bankowy SEPA. W kolejnym kroku ustalasz wysokość wypłaty. Dalej wpisujesz numer konta, na które mają przyjść pieniądze i naciskasz żółty przycisk „Potwierdź wypłatę”. Zwykle niezbędne jest również przejście weryfikacji bezpieczeństwa (poprzez e-mail lub telefonicznie). Środki możesz także wypłacić w kryptowalucie na zewnętrzny portfel, np. zimny paper wallet. Wystarczy tylko, że wybierzesz zakładkę „Wypłać Krypto”, a następnie podasz kod publiczny swojego sejfu. 

Binance – opłaty, limity, ograniczenia

Założenie i prowadzenie konta jest całkowicie darmowe w Binance. Prowizje transakcyjne podzielone są natomiast na 10 jasno opisanych stopni. Są one zależne od kwoty obrotu zrealizowanego w ciągu ostatnich 30 dni przez użytkownika. Tzw. Zwykły Użytkownik to osoba, która przez miesiąc nie przekroczyła kwoty równej 1 miliona BUSD (1 BUSD to w przeliczeniu 1 dolar amerykański). W tym przypadku zarówno maker, jak i taker, musi liczyć się z prowizję wynoszącą 0,1%. Jest to wyjątkowo atrakcyjna propozycja, dzięki której Binance bezustannie zjednuje sobie kolejnych użytkowników. 

Wszystkie poziomy prowizji obrazuje poniższa tabela. Znaleźć ją możesz – wraz z innymi opłatami handlowymi – na oficjalnej stronie Binance: Binance.com/pl/fee/Schedule. 

Opłaty i prowizje w Binance

Binance nie pobiera od użytkowników opłat depozytowych. Każdy przelew kryptowalut wiąże się natomiast  z koniecznością pokrycia kosztów przeniesienia kryptowaluty. Drugą, niezwykle istotną kwestią, są opłaty związane z zasilaniem konta oraz transakcjami realizowanymi w walutach FIAT. Są to pieniądze uznawane za środki płatnicze przez rządy państw. W przypadku przelewu bankowego SEPA w euro opłata depozytowa wynosi np. 1 EUR. Prowizja wypłaty kartą bankową VISA to 1%. Szczegółową tabelę opłat znajdziesz na stronie Binance.  

Czy Binance jest bezpieczną giełdą kryptowalut?

Binance uważana jest za jedną z najbezpieczniejszych giełd kryptowalutowych o zasięgu międzynarodowym. Umożliwia swoim użytkownikom dwuetapowe logowanie do kont, a także weryfikację poprzez dedykowaną aplikację mobilną. Ponadto strona posiada niezbędne szyfrowania SSL wysokiej klasy oraz odpowiednio wdrożone protokoły bezpieczeństwa. Dzięki temu możesz mieć pewność, że bezpieczne są zarówno Twoje kryptowaluty, jak i dane osobowe. 

Dodatkowo poczucie bezpieczeństwa użytkowników Binance zwiększa fakt, że obsługa klienta realizowana jest w tej witrynie w kilku różnych językach. Znalazł się wśród nich także polski. Przy jego użyciu na zadane pytanie możesz otrzymać odpowiedź prosto na wskazany przez Ciebie adres e-mail. Warto dodać, że po ataku hackerskim z 2019 roku serwis wprowadził szereg usprawnień z zakresu bezpieczeństwa. Przeprowadzony został m.in. zewnętrzny audyt. Zakończył się on przyznaniem tej giełdzie certyfikatu potwierdzającego przestrzeganie wszystkich wymaganych norm. 

Nie bez znaczenia jest również wprowadzenie w Binance weryfikacji KYC. To poprawia jej wiarygodność i jest dowodem na działania sprzyjające uczciwym transakcjom finansowym. Przypomnijmy, że te standardy mają m.in. zapobiegać praniu brudnych pieniędzy i finansowaniu nielegalnych działań użytkowników. 

Zalety oraz wady Binance

Zalety Binance: 

 • wiarygodna giełda z doświadczeniem na rynku;
 • jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek na rynku kryptowalut;
 • gwarancja płynności w handlu;
 • wysoki system zabezpieczeń;
 • funkcjonalna aplikacja i urządzenie do dwuskładnikowego logowania; 
 • witryna w języku polskim;
 • wsparcie klienta w języku polskim; 
 • autorska kryptowaluta; 
 • najniższe prowizje transakcyjne na rynku;
 • rozbudowany system poradników i FAQ. 

Wady Binance: 

 • brak możliwości wymiany złotówki bezpośrednio na kryptowaluty; 
 • brak czatu online w języku polskim. 

Binance – opinie

Czy dobrym wyborem jest założenie konta na giełdzie Binance? Opinie użytkowników są dość jednoznaczne. Większość zarówno początkujących, jak i doświadczonych inwestorów, poleca tę witrynę. W krótkim czasie stała się ona jedną z dominujących marek na rynku kryptowalut. Jej bezustanny rozwój także świadczy o wysokim profesjonalizmie. Pochlebnym ocenom sprzyja ponadto bezustannie zwiększający się pakiet zabezpieczeń. Idą one w parze z wysoką funkcjonalnością i wygodną obsługą serwisu. 

Taki wizerunek Binance potwierdzają także opinie jej aplikacji mobilnych. W App Store na 9167 oddanych głosów udało jej się otrzymać 4,7 gwiazdki na 5 możliwych. Jest to bardzo wysoki wynik. Imponujące są też wskaźniki ze sklepu Google Play, gdzie produkt „Binance:BTC i 600 kryptowalut” został pobrany ponad 50 milinów razy. Wystawionych zostało mu 871 tys. opinii, których średnia to 4,6/5. 

Podsumowanie recenzji Binance

Giełda kryptowalutowa Binance to wiarygodny serwis, który ma wiele do zaoferowania wszystkim rodzajom użytkowników. Twórcy bezustannie ją rozwijają i dbają o to, by nadążała za najnowszymi trendami. Nie brak na niej innowacyjnych rozwiązań oraz pomocnych funkcji, które przydadzą się zarówno początkującym inwestorom, jak i zaawansowanym traderom. Czy można jej w pełni zaufać? Zaawansowany system zabezpieczeń sugeruje, że tak. Oczywiście ryzyko inwestycyjne zawsze istnieje. Binance jednak robi wszystko, by złe ulokowanie środków było jedynym zagrożeniem czyhającym na użytkowników. 

Binance jest jedną z platform najlepiej przygotowanych do działania na polskim rynku. Polskojęzyczna wersja serwisu jest bardzo dobrze przygotowana i wszystko jest w niej zrozumiałe – wraz ze szczegółowymi instrukcjami. Dostępny jest też kompleksowy Binance poradnik, w którym znajdziesz odpowiedź na wszystkie swoje pytania. Co prawda jeszcze nie kupisz kryptowalut bezpośrednio za złotówki, Binance jednak w przeszłości już próbowała taką opcję wprowadzić. Niewykluczone więc, że kiedyś ona znów powróci. To prawdopodobnie doprowadzi też do gwałtownego wzrostu liczby użytkowników z Polski. 

Ocena Binance:

4.78 / 5

Idź do Binance →