Jak i gdzie kupić Bitcoin?

Poradnik KROK PO KROKU jak kupić Bitcoina w kantorze, na giełdzie, za gotówkę, z PayPal, kartą płatniczą, na Poczcie, w bitomacie, BLIKiem i bez weryfikacji.

16 min. czytania

W internecie istnieje mnóstwo poradników na temat handlu wirtualnymi walutami, jednak w niewielu z nich znajdują się informacje o tym, jak zacząć, czyli pierwszy raz kupić bitcoiny. Jest wiele metod i sposobów, jedne są bardziej, drugie mniej opłacalne, a to, której Ty użyjesz, zależy jedynie od Ciebie i Twoich preferencji. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak i gdzie kupić bitcoin, ten artykuł jest właśnie dla Ciebie.

Gdzie kupić bitcoina? W kantorze kryptowalut, na giełdzie kryptowalut, w bitomacie, od innej osoby. Jak za niego zapłacić? Gotówką, kartą, przelewem, przez PayPal, kodem BLIK

Jak kupić Bitcoin w kantorze kryptowalut?

Bitcoin to waluta, a kupno waluty kojarzy się z kantorem. Bitcoina nie kupisz jednak w zwykłym kantorze, w którym kupujesz złotówki, euro, dolary, czy jakiekolwiek inne pieniądze, ponieważ, jak zapewne pamiętasz, nie ma on formy namacalnej, a jedynie wirtualną. Zatem, czy bitcoin można kupić w kantorze? Tak! Stworzono specjalne kantory wirtualnych walut, w których bez problemu w niecałe pół godziny możesz nabyć i sprzedać dowolną ilość bitcoinów.

Kantorów bitcoinów jest wiele, ale nie ze wszystkich warto korzystać. W tym aspekcie z bitcoinami jest jak z każdą inną walutą – kupować warto tam, gdzie jest najtaniej, a sprzedawać tam, gdzie uzyskasz najwięcej pieniędzy. Kupując euro lub dolary zwracasz uwagę na kursy – podobnie jest z bitcoinem. Każdy kantor ustala własny kurs, dlatego trzeba skrupulatnie sprawdzać, gdzie najbardziej opłaca się kupić bitcoin. Jedne z najbardziej atrakcyjnych kursów ma kantor bitcan.pl (zobacz recenzję Bitcan). Sprawdź, jak kupić bitcoiny na przykładzie transakcji właśnie w tym kantorze.

Uwaga! Jeśli chcesz szybko i bezpiecznie kupić Bitcoin za kwotę do 10 000 zł skorzystaj z szybkiego kantoru Bitcoin na tej stronie, gdzie zrobisz to bez zakładania konta – za pomocą kodu BLIK i szybkich płatności bankowych. To najprostszy i najszybszy sposób na kupno Bitcoina.

Na bitcan.pl można dokonać transakcji, rejestrując i weryfikując swoje konto. Do rejestracji konta wystarczy adres e-mail, ustalone samodzielnie hasło oraz wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych na potrzeby realizowania transakcji. Weryfikacja konta wymaga już podania dokładnych danych:

 • imienia, nazwiska,
 • pełnego adresu,
 • serii i numeru dowodu tożsamości,

a także zamieszczenia skanów dokumentów, potwierdzających wpisane dane. Jeśli chcesz założyć konto firmowe, musisz podać także pełną nazwę oraz dane firmy, jak również zamieścić skan dokumentu, potwierdzającego prowadzenie działalności gospodarczej, np. wypis z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Chociaż kantor wymaga tak wielu danych, to trzeba przejść przez tę rejestrację ze względu na przepisy prawa (procedura KYC).

Z perspektywy osoby, która chce kupić bitcoiny w kantorze, ważne są dla Ciebie także sposoby płatności – za bitcoiny musisz przecież jakoś zapłacić realną walutą. Kantor obsługuje trzy metody płatności:

 • standardowe przelewy bankowe, zgodne z systemem Elixir,
 • przelewy ekspresowe,
 • przelewy w Euro (płatności SEPA).

Zatem, jak kupić bitcoin w kantorze kryptowalut? Cała transakcja jest bardzo prosta. Jeśli masz już założone i zweryfikowane konto na stronie kantoru, przejdź do sekcji „Kup” widocznej w górnym menu.

Handel na Bitcan

Zakup jest banalnie prosty. Wystarczy, że wybierzesz walutę, jaką zapłacisz za bitcoiny oraz na białym pasku obok wpiszesz kwotę w złotówkach, za jaką chcesz kupić kryptowalutę. Poniżej zobaczysz, ile bitcoinów otrzymasz za tę kwotę.

Kupno Bitcoina w kantorze Bitcan.pl: Kwota PLN i ilość BTC

Masz też możliwość wyboru sposobu płatności – szybki przelew, BLIK lub płatność kartą. Teraz wystarczy, że klikniesz przycisk „Potwierdzam i kupuję”, zatwierdzisz dane transakcji i gotowe! Musisz jeszcze tylko zapłacić za bitcoiny, korzystając z wybranego sposobu płatności.

Zakup bitcoinów w kantorze jest więc bardzo łatwy, a jeśli posiadasz zweryfikowane konto, zajmie Ci jedynie kilka minut. Kantor działa przez całą dobę, możesz więc dokonać zakupu bitcoinów w dowolnej, wygodnej dla Ciebie chwili. Pamiętaj też, że w razie problemów do Twojej dyspozycji jest sprawnie działająca obsługa klienta w języku polskim.

Jak kupić Bitcoin w kantorze?

Jak kupić Bitcoin na giełdzie?

Zakup bitcoinów w kantorze to najłatwiejszy sposób nabycia tej waluty, ale nie najbardziej opłacalny. Z kantoru korzystają często osoby początkujące, dla których giełda jest jeszcze zbyt skomplikowana. Tymczasem to właśnie na giełdzie bitcoin możesz kupić bitcoiny w najkorzystniejszych cenach.

Aby wybrać giełdę kryptowalut dla siebie, odwiedź nasz aktualny ranking giełd kryptowalut, w którym przetestowaliśmy i porównaliśmy oferty 8 najpopularniejszych giełd w Polsce i na świecie.

Obecnie szacuje się, że około 80% handlu bitcoinami w Polsce ma miejsce właśnie na jednej z giełd, a mianowicie Zonda. Zonda to giełda bardzo prosta i intuicyjna w obsłudze. Podobnie jak w przypadku innych giełd, aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności giełdy Zonda, musisz założyć na niej swoje konto i dokonać jego weryfikacji. Warto, ponieważ przeprowadzenie transakcji ze zweryfikowanego konta jest dużo szybsze i bardziej opłacalne. Zonda posiada szereg filmików instruktażowych, na których w jasny i czytelny sposób zostały wyjaśnione poszczególne zagadnienia.

Zonda to aktualnie największa i najprężniej działająca giełda kryptowalut w Polsce. Słynie z bardzo zaawansowanego szyfrowania, dlatego nie musisz obawiać się o swoje dane i pieniądze – na pewno będą bezpieczne. Aby założyć konto na giełdzie, wystarczy wpisać login, ustanowić hasło oraz kod bezpieczeństwa.

Zakładanie konta na Zonda - rejestracja

Po utworzeniu konta konieczne jest uzupełnienie dokładnych danych oraz weryfikacja konta. Warto zajrzeć także do zakładki związanej z bezpieczeństwem. Można tam wprowadzić dodatkowe ustawienia, np. powiadomienia mailowe o wypłacie lub zmianie danych.

Sama weryfikacja wymaga przygotowania skanów dokumentu tożsamości – dowodu osobistego, prawa jazdy lub paszportu, oraz dokumentu, na którym znajduje się Twój adres, np. potwierdzenia przelewu, wyciągu bankowego lub rachunku. Pamiętaj, że dokument ten musi być wystawiony maksymalnie pół roku wcześniej. Podczas weryfikacji konta na początku zostaniesz poproszony o wybór rodzaju konta – prywatnego lub firmowego i podanie swoich danych osobowych. Pamiętaj, że muszą to być prawdziwe dane, ponieważ zostaną one sprawdzone! Musisz podać również informacje dotyczące dokumentu tożsamości – jego rodzaj, serię i numer. W kolejnych krokach będziesz mieć możliwość załączenia przygotowanych wcześniej skanów dokumentów.

Od momentu wysłania prośby o weryfikację, obsługa serwisu ma 24h na sprawdzenie wszystkich danych. W praktyce weryfikacja trwa zwykle nie dłużej niż godzinę, a najczęściej kończy się w ciągu około 15 minut.

Przed dokonaniem pierwszej transakcji, konto trzeba jeszcze zasilić – bitcoinami, złotówkami, dolarami lub euro. W przypadku złotówek masz wybór – możesz dokonać wpłaty przelewem tradycyjnym, w sklepach Żabka, FreshMarket lub na poczcie. Wpłaty pierwszą metodą zazwyczaj docierają na konto najpóźniej, szczególnie jeśli zasilenia dokonujesz w trakcie weekendu.

Teraz jesteś już gotowy do dokonania pierwszej transakcji. Po zalogowaniu się na swoje konto zobaczysz stronę startową. Aby kupić bitcoiny, wybierz jedną z dwóch opcji Wystaw ofertę lub Szybka transakcja.

Kupowanie na giełdzie Zonda: Wystaw ofertę lub Szybka transakcja

Jeśli wybierzesz szybką transakcję, po lewej stronie otworzy się dodatkowe menu, w którym należy wybrać parę walut, biorących udział w transakcji, np. złotówki i bitcoiny.

Wybór pary walut na Zonda (np. BTC/PLN)

Teraz musisz określić, za jaką kwotę chcesz kupić bitcoiny. Wpisz ją ręcznie w białym pasku lub wybierz ikonę połączonych monet – wtedy transakcja zostanie dokonana za wszystkie posiadane przez Ciebie na koncie środki w określonej walucie.

Szybka transakcja na Zonda (kupno)

Obok przycisku KUP pojawi się orientacyjna kwota, którą otrzymasz. Po zatwierdzeniu transakcji (czyli kliknięciu KUP), dokonuje się ona automatycznie – skupowane są bitcoiny z najbardziej atrakcyjnych ofert, aż do wyczerpania środków na koncie, a zakupione jednostki natychmiast pojawią się w Twoim portfelu.

Jeśli chcesz kupić bitcoiny przez opcję WYSTAW OFERTĘ, zostaniesz poproszony o wypełnienie dwóch z trzech pól – kurs, ilość kryptowaluty albo kwota, za jaką chcesz kupić bitcoiny. Trzecie pole wypełni się automatycznie, na podstawie wpisanych przez Ciebie danych.

Składanie oferty kupna Bitcoina na Zonda

Po zatwierdzeniu oferty przyciskiem KUP, zostanie ona wyświetlona w tzw. orderbooku, czyli w tabeli ofert.

W innych giełdach cały proces wygląda bardzo podobnie.

Jak kupić Bitcoin na giełdzie?

Z transakcjami na giełdzie Zonda (i innych) wiążą się również prowizje, które są pobierane od każdej transakcji. Wyróżnia się najczęściej dwa rodzaje prowizji:

 • Maker – jest pobierana od nowych ofert kupna,
 • Taker – giełda pobiera ją, kiedy użytkownik realizuje ofertę innego użytkownika, np. w przypadku szybkich transakcji.
Prowizja Maker vs Prowizja Taker

Prowizje różnią się często między giełdami, a ich wysokość zależy też od aktywności na danej giełdzie (więcej transakcji = niższe prowizje). Wysokość prowizji dla najpopularniejszych giełd znajdziesz w naszym rankingu.

Jak kupić Bitcoin za gotówkę?

Zakup bitcoinów można zrealizować na wiele sposobów, płacąc przelewem tradycyjnym lub przez popularne serwisy obsługujące płatności online. Ale czy możliwe jest kupowanie bitcoinów za gotówkę? Tak! Taka opcja istnieje, a można ją zrealizować na co najmniej dwa sposoby.

 1. Po pierwsze, można doładować swoje konto na giełdzie, np. Zonda, wykonując ekspresową wpłatę w jednym z oddziałów Poczty Polskiej. Wpłaty realizowane są niemal natychmiastowo, a za wpłacone środki można kupować bitcoiny na giełdzie. O tym sposobie więcej przeczytasz kilka akapitów niżej.
 2. Po drugie, można znaleźć osoby lub firmy, które sprzedają bitcoiny za gotówkę. Transakcja przebiega wtedy w sposób bezpośredni – trzeba udać się do kontrahenta i wręczyć mu gotówkę. W zamian otrzymasz wydrukowany kod, który na odpowiedniej stronie wymienia się na bitcoiny.

Znalezienie osób, które sprzedają bitcoiny za gotówkę, może okazać się jednak trudne od czasu zamknięcia serwisu localbitcoins.

Jest jeszcze jedna możliwość kupienia bitcoinów za gotówkę jak dotąd dostępna jedynie dla osób przebywających w Vaduz, stolicy Liechtensteinu. Tamtejsza placówka poczty od 15 lutego 2019 r. udostępniła możliwość zakupu bitcoinów za gotówkę. Docelowo taka możliwość ma być wprowadzona również w innych placówkach na terenie całego kraju. Operatorem obsługującym płatności na poczcie jest Värdex Suisse AG, szwajcarska firma, która zajmuje się udostępnianiem usług płatniczych i z zakresu technologii blockchain.

Jak kupić Bitcoin za gotówkę?

Jak kupić Bitcoin z PayPal?

System płatności PayPal zyskuje coraz większe grono zwolenników na całym świecie. Polega on na przyspieszeniu płatności za zakupy online – wystarczy wpisać adres e-mail odbiorcy płatności i kwotę, jaką ma otrzymać, aby móc wygodnie i szybko zapłacić za towary, usługi lub przelać pieniądze znajomemu. Z kontem w serwisie PayPal można powiązać swoje konto bankowe lub kartę kredytową, wtedy płatności stają się jeszcze łatwiejsze.

Jak to się ma do zakupu bitcoinów? Co do zasady, serwis PayPal nie pozwalał na początku na handel kryptowalutami, jednak z czasem jego podejście się zmieniło.

W praktyce istnieją sposoby na to, aby za zakup bitcoinów zapłacić przez PayPal. Zakupu Bitcoina i innych kryptowalut, za pośrednictwem PayPal można dokonać np. w na giełdzie kryptowalut Bitstamp, która umożliwia zasilenie konta za pomocą tej formy płatności, a następnie zakupu dowolnej kryptowaluty za te środki.

Jak kupić Bitcoin z karty kredytowej / płatniczej / bankowej?

Skoro za bitcoiny możesz zapłacić przelewem, gotówką, a nawet przez PayPal, to dlaczego do płatności nie wykorzystać karty kredytowej lub debetowej? Jest to możliwe w wielu kantorach i na wielu giełdach.

Możliwość użycia karty kredytowej lub tradycyjnej karty bankowej do płatności za bitcoiny dają również giełdy i kantory internetowe, np. nasz kantor Bitcoin czy wspomniany już wyżej bitcan.pl. Wraz z udostępnieniem możliwości korzystania z zasilenia kartami płatniczymi (kredytowymi, debetowymi), środki na koncie bitcan dostępne są już po chwili od dokonania transakcji, dzięki czemu będzie można szybko i bez zbędnej zwłoki dokonać zakupu bitcoinów. Kolejnym plusem jest fakt, że tak szybka realizacja płatności ma wpływ na skorzystanie z atrakcyjnego kursu – jeśli masz już pewne doświadczenie w handlu bitcoinami, to wiesz, że kursy potrafią się zmieniać w ciągu nawet kilku minut, a więc dynamika zmian jest bardzo duża. Skorzystanie z atrakcyjnego kursu wymaga więc błyskawicznego działania.

Podobnie do wspomnianych kantorów, kupno Bitcoina za pomocą karty płatniczej działa we wszystkich testowanych przeze mnie giełdach w rankingu giełd kryptowalut. Każda z nich udostępnia możliwość zasilenie giełdy za pomocą karty Visa czy Mastercard.

Jak kupić Bitcoin wpłatą gotówki na Poczcie Polskiej?

Wróćmy jeszcze na chwilę do tematu płatności za bitcoiny gotówką. Wyżej mogłeś przeczytać, że za bitcoiny możesz zapłacić gotówką, wpłacając ją na Poczcie Polskiej na swoje konto, np. na giełdzie Zonda.

Opcja ta jest bardzo wygodna, wymaga jednak nieco dyscypliny. Skorzystać z niej mogą użytkownicy, którzy pozytywnie przeszli weryfikację danych. To ważne, dlatego, jeśli jeszcze nie uwierzytelniłeś swojego konta i chcesz skorzystać z wpłaty gotówkowej na Poczcie Polskiej, jak najszybciej zajmij się procedurą weryfikacji.

Na panelu użytkownika dostępny jest formularz wpłaty. Trzeba go wypełnić i pobrać. Formularz ten zawiera bardzo ważną pozycję – tytuł wpłaty. Tytuł ten to jednorazowy ciąg znaków, który jest aktywny tylko dla tego jednego formularza i tylko przez 48h od jego wygenerowania. Oznacza to, że polecenie wpłaty musi zostać zrealizowane na poczcie w ciągu dwóch dni od momentu jego wygenerowania, inaczej traci ważność i konieczne będzie wygenerowanie nowego.

Kupno bitcoina na Zonda za pomocą Poczty Polskiej
Kupno bitcoina na Zonda za pomocą Poczty Polskiej

Jeśli chcesz wpłacić gotówkę na swoje konto na giełdzie Zonda pamiętaj, że:

 • obowiązują Cię limity wpłat – minimum 10 zł i maksimum 50 000 zł,
 • nie obowiązuje limit na ilość wpłat, możesz ich dokonać tyle, ile chcesz,
 • wpłaty realizowane są przez 6 dni w tygodniu – od poniedziałku do soboty, w godzinach 9:00 – 17:00,
 • wpłata będzie widoczna na Twoim koncie po około 15 minutach,
 • za każdą wypłatę pobierana jest prowizja 2% wpłaconej kwoty, jednak nie mniej niż 5 zł.

Płatności przez Pocztę Polską obsługuje Payment Technology Sp. z o.o.

Kupić Bitcoiny za pośrednictwem wpłaty gotówkowej na Poczcie można też w niektórych innych giełdach czy kantorach, jednak warto upewnić się najpierw, że dana giełda czy kantor udostępnia konto bankowe w Polsce do wpłat w PLN. Wtedy jest po po prostu zwykła wpłata na Poczcie.

Jak kupić Bitcoin za USD, EUR, GBP?

Do tej pory cały czas rozpatrujemy sytuację, w której za bitcoiny płacisz w polskiej walucie, czyli w złotówkach. Jednak za bitcoiny możesz zapłacić również środkami w innych, obcych walutach. Ponownie przypatrz się naszemu kantorowi obsługującemu USD i EUR oraz rankingowi najlepszych giełd Bitcoin i innych kryptowalut – i wybierz jedną z polecanych tam najpopularniejszych giełd kryptowalut.

W większości z giełd za kryptowaluty, w tym bitcoiny, możesz zapłacić również euro (EUR), dolarami amerykańskimi (USD) lub funtami brytyjskimi (GBP). Płatności w tych walutach realizowane są przelewem według ściśle określonej procedury, analogicznej do przelewu w złotówkach. Pamiętaj jednak, że musisz mieć zweryfikowane konto, inaczej system nie pozwoli Ci na wykonanie przelewu walutowego! Cała operacja zamyka się w kilku krokach:

 1. Na giełdzie przejdź do zakładki związanej z wpłatą (deposit).
 2. Wybierz interesującą Cię walutę (USD, EUR, GBP)
 3. Po wyświetli się instrukcja wraz z danymi do przelewu. Ważne jest, aby w tytule płatności wpisać dokładnie taki sam ciąg znaków, jaki widnieje w instrukcji. Płatności rozliczane są na giełdach automatycznie i jakakolwiek pomyłka lub niepotrzebny dopisek sprawią, że transakcja może zostać odrzucona i konieczne będzie jej ręczne procesowanie, za co operator pobierze dodatkową prowizję.
 4. Zwróć uwagę na numer konta – jest on czasem indywidualnie nadawany dla każdego użytkownika, co ułatwia identyfikację płatności.
 5. Wykonaj przelew.
 6. Pamiętaj, że w przypadku przelewów międzynarodowych, Twój bank może naliczyć dodatkową opłatę za przelew SEPA lub SWIFT. Choć w przypadku waluty euro jest to zazwyczaj przelew typu SEPA, który często w wielu bankach jest darmowy.

Wiedz też, że czas księgowania przelewu w obcej walucie jest często dłuższy – szczególnie, jeśli korzystamy z zagranicznej giełdy.

Jak kupić Bitcoin kodem BLIK?

Jedną z ciekawszych form płatności za zakup bitcoina jest BLIK. Ta stosunkowo młoda technologia zastąpiła w Polsce karty przedpłacone, tzw. prepaid, które zostały wycofane z obiegu decyzją KNF.

Płatności kodem BLIK podzielone są na dwa etapy. Aby można było rozpocząć pierwszy z nich, dostawca towaru lub usługi powinien posiadać na swojej stronie internetowej możliwość wpisania kodu BLIK. Ten generowany jest przez kupującego na dwa sposoby – na koncie bankowym lub w aplikacji mobilnej. Tak wygenerowany kod należy wpisać w wyznaczone pole na stronie sprzedawcy i zatwierdzić. Teraz rozpoczyna się drugi etap, w którym to Ty, jako kupujący, musisz potwierdzić, że zgadzasz się na obciążenie swojego konta określoną kwotą. Po wyrażeniu takiej zgody, czyli zatwierdzeniu płatności (na koncie internetowym lub w aplikacji mobilnej), środki zostaną pobrane z konta kupującego i wysłane do sprzedawcy. W praktyce sprzedawca otrzymuje płatność niemal natychmiast – cała procedura trwa zaledwie kilkanaście minut.

Za zakup bitcoinów kodem BLIK zapłacisz jedynie w szybkim kantorze Bitcoin na naszej stronie (do 10 000 zł, bez rejestracji), polskim kantorze Bitcan.pl.

W praktyce w możesz to też zrobić osobiście, albo z pomocą dowolnej osoby, która posiada BTC. Wygląda to tak, że jako kupujący płacisz BLIKiem określoną kwotę za umówioną ilość BTC. Natomiast sprzedający, po otrzymaniu od Ciebie płatności, przesyła Ci bitcoiny prosto do Twojego portfela – jeśli podałeś mu odpowiedni adres, lub generuje kod, za pomocą którego możesz pobrać zakupione bitcoiny.

Taka procedura jest jednak ryzykowna dla obu stron transakcji, chociaż więcej ryzykujesz Ty, jako kupujący. Nie ma pewności, że po otrzymaniu pieniędzy za bitcoiny, sprzedający wyśle do Ciebie umówioną sumę wirtualnej waluty. Zatem zanim użyjesz kodu BLIK do płatności za bitcoiny, zastanów się, czy chcesz ryzykować.

Dlatego, jeśli kwota zakupu jest <10 000 zł, zdecydowanie prościej, szybciej i przede wszystkim bezpieczniej, skorzystać z zakupu przez kod BLIK i szybkie płatności bankowe w kantorze Bitcoin.

Jak kupić Bitcoin w Bitomacie?

Chociaż oficjalnie bitcoin nie został uznany za wirtualną walutę, w rzeczywistości nazywamy go tym mianem. Dla przeciętnego użytkownika bitcoin jest pieniądzem, za który można kupić usługi i towary, lub w który można inwestować. A skoro bitcoin jest pieniądzem, to można go wpłacać i wypłacać w bankomatach.

Tak! Od kilku lat istnieją już tzw. bitomaty, inaczej nazywane bitcoinmatami. To urządzenia do złudzenia przypominające standardowe bankomaty i wpłatomaty. Posiadają panel dotykowy, który służy do obsługi urządzenia, miejsce do włożenia gotówki oraz czytnik kodów QR. Sama procedura zakupu bitcoinów w bitomacie jest bardzo prosta i ogranicza się do postępowania według wskazówek na ekranie urządzenia. Na początku musisz zeskanować adres swojego portfela bitcoin. W tym celu przyłóż telefon z kodem QR do czytnika.

Kupno bitcoina w bitomacie: Skanowanie kodu QR z telefonu
Kupno bitcoina w bitomacie: Skanowanie kodu QR z telefonu

Następnie trzeba włożyć we wskazane miejsce wyliczoną ilość gotówki, za którą chcesz kupić bitcoiny. W większości urządzeń kwota ta musi być wielokrotnością 100. Banknoty należy wkładać pojedynczo.

Wpłata gotówki w bitomacie
Wpłata gotówki w bitomacie

Następnie wystarczy zakończyć transakcję, klikając przycisk „WYŚLIJ BITCOINY”. W ten sposób zakupione bitcoiny zostaną przelane na Twój portfel.

Obecnie w Polsce znajduje się kilkadziesiąt bitomatów, zlokalizowanych w miastach wojewódzkich i mniejszych miejscowościach na terenie całego kraju. Więcej informacji na ten temat oraz pełną, aktualną listę lokalizacji bitomatów znajdziesz w poradniku poświęconym bitomatom.

Jak kupić Bitcoin bez weryfikacji?

Większość z powyżej opisanych metod zakupu bitcoinów wymaga podania swoich danych osobowych, adresu, a nawet numeru dowodu osobistego lub paszportu. Nie wszyscy chcą dzielić się tymi informacjami, twierdząc, że ich podawanie mija się z ideą bitcoina – waluty anonimowej, w pełni wirtualnej, którą można zapłacić bez konieczności identyfikacji. Naprzeciw potrzebom tych osób wyszedł wspomniany przeze mnie wcześniej bitcan.pl, który przygotował wspólnie z Odkryj Bitcoin szybki i bezpieczny kantor Bitcoin.

Otóż w tym kantorze Bitcoin nie musisz podawać swoich danych i weryfikować konta, aby kupić bitcoiny do kwoty 2 000 zł. Transakcji możesz dokonać w pełni anonimowo, bez zakładania konta. Ze względu na brak weryfikacji danych, musisz się liczyć z pewnymi ograniczeniami. Maksymalna wartość anonimowej transakcji w złotówkach wynosi 2 000 zł. Zakupu dokonasz przez BLIK i szybkie płatności bankowe. Tak więc w zamian za większą anonimowość transakcji, którą zapewnia Ci zakup bez weryfikacji konta, musisz zgodzić się na ograniczenie kwotowe. Niestety, przy większych kwotach, wszystkie kantory i giełdy wymagają już podania danych osobowych i weryfikacji.

Co po kupnie Bitcoina? Jak przechowywać kryptowaluty?

Jak widzisz, możliwości zakupu bitcoinów jest wiele. Rodzi się jednak pytanie – co zrobić z bitcoinami po ich zakupie? Gdzie je przechowywać? Przecież bitcoin nie ma namacalnej formy, jest jedynie ciągiem znaków, wygenerowanych według niezrozumiałego dla większości osób klucza.

Do tych celów powstał portfel bitcoin – narzędzie, które bardzo przypomina proste, standardowe, internetowe konto bankowe. Każdy portfel ma dwa rodzaje zabezpieczeń w formie klucza:

 • klucz publiczny, który pozwala zweryfikować Twoje konto w sieci,
 • klucz prywatny, którym autoryzujesz przelewy.

Taką formę ma portfel bitcoin, który instalujesz na swoim komputerze. Bitcoinami możesz jednak zarządzać również w chmurze, za pomocą e-portfela bitcoin.

Obie formy są bardzo bezpieczne, oczywiście, jeśli sam nie narażasz swoich bitcoinów na kradzież. Portfel bitcoin możesz założyć w niezależnej aplikacji lub, np. na swoim koncie na giełdzie – wtedy masz do niego od razu dostęp, dokonując transakcji handlowych. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule poświęconym portfelom bitcoin.

Kupuj i sprzedawaj Bitcoina i 600+ krypto w kilka minut.
Dołącz do największej na świecie giełdy kryptowalut:

Zacznij handel na Binance →