Recenzja Bitget (2024): Test giełdy i opinie

Recenzja giełdy kryptowalut Bitget (2024). Sprawdzamy: rejestrację, weryfikację, handel, prowizje i opłaty. Poznaj wady, zalety i opinie o Bitget.

10 min. czytania
Bitget

Bitget to innowacyjna giełda zarejestrowana na Seszelach, która coraz mocniej rozpycha się w branży kryptowalut. Powstała w 2018 roku, ma siedzibę w Singapurze i oferuje wiele usług dla początkujących i zaawansowanych traderów. Platforma kładzie duży nacisk na bezpieczeństwo, dostępność oraz wsparcie dla użytkowników. W 2024 roku jest jednym z czołowych graczy – deklaruje, że korzysta z niej już 25 mln osób na cały świecie.

Idź do Bitget →

Bitget – giełda kryptowalut. Najważniejsze informacje

Giełda kryptowalut Bitget obsługuje ponad 700 kryptowalut, wśród nich znajdziesz najpopularniejsze, czyli Bitcoin, Ethereum oraz mniej znane altcoiny. Platforma umożliwia handel na rynku spot, futures oraz na marginesie.

Bitget wyróżniają niskie opłaty transakcyjne (więcej na ich temat przeczytasz za chwilę) oraz innowacyjne funkcje, np. kopiowanie transakcji (copy trading) – użytkownicy mogą naśladować ruchy doświadczonych traderów.

Na platformie Bitget użytkownicy mogą korzystać z zewnętrznych portfeli lub rozbudowanego Bitget Wallet.

Azjatycka platforma dostępna jest w języku polskim. To w parze z przejrzystym interfejsem sprawia, że jest łatwa w obsłudze. Obsługa techniczna służy pomocą 24h (w języku angielskim).

Giełda kryptowalut Bitget chętnie podkreśla bezpieczeństwo platformy. Transakcje i krytpo chronią zaawansowane zabezpieczenia (w tym dwuetapowe uwierzytelnianie 2FA, szyfrowanie danych, kod antyphishingowy) oraz depozyt zabezpieczający na wypadek ataków hakerskich. Większość środków użytkowników przechowywana jest w zimnych portfelach (cold wallets), które nie są połączone z siecią i ryzyko skutecznego ataku online jest zminimalizowane.

Podstawowe informacje:

Firma Bitget 
Kraj rejestracji Seszele (siedziba Singapur)
Rok założenia 2018
Adres witryny Bitget.com
Ilość monet 700+
Waluty FIAT Tak (USD, EUR, GBP)
StableCoin Tak
Polski język serwisu Tak
Transakcje w PLN Nie
Weryfikacja KYC Tak
Opłata za założenie konta Nie
Opłata za prowadzenie konta Nie
Prowizje Handel spot: Taker: 0,1%, Maker: 0,1%
Handel futures: Taker: 0,06%, Maker: 0,02%

Idź do Bitget →

Aplikacja mobilna Bitget

Aplikacja Bitget w App Store

Aplikacja mobilna Bitget zapewnia użytkownikom pełen dostęp do platformy handlowej z poziomu urządzeń mobilnych. Możesz ją pobrać na urządzenia z systemem Android lub iOS i zarządzać swoim portfelem, kupować i sprzedawać wirtualne monety oraz monitorować rynek w czasie rzeczywistym.

Interfejs aplikacji jest łatwy w obsłudze, masz dostęp do różnych narzędzi (np. copy trading), możesz zautomatyzować inwestycje spot i futures za pomocą botów, a swoje kryptowaluty możesz przechowywać w portfelu.

Wpłata środków na konto Bitget jest łatwa – wystarczy skopiować adres wpłaty lub zeskanować kod QR i przesłać kryptowaluty z innej giełdy lub portfela. Bitget stale aktualizuje aplikację, aby sprostać rosnącym wymaganiom starych i nowych użytkowników, zapewniając bezpieczeństwo i wygodę.

Aplikacja Bitget w Google Play

Jak założyć konto w Bitget?

Założenie konta na Bitget nie sprawia żadnego problemu. Należy wejść na stronę główną bitget.com i kliknąć przycisk „Zarejestruj się” oraz podać swój e-mail i ustawić silne hasło. Teraz pora na kliknięcie „Utwórz konto” Następnie wystarczy potwierdzić swoją rejestrację podając 6-cyfrowy kod weryfikacyjny, który zostanie dostarczony na podany adres (jest ważny przez 10 minut).

Rejestracja i weryfikacja w Bitget

Rejestracja w aplikacji Bitget

Weryfikacja konta wymaga nieco zachodu (wszystko dla naszego, czyli nowych użytkowników, dobra) jednak to procedura charakterystyczna dla większości giełd kryptowalut.

Weryfikacja w Bitget

Aby przejść przez weryfikację KYC przygotuj dokument tożsamości – dowód osobisty, paszport, prawo jazdy lub kartę pobytu – zrób jego zdjęcie i załaduj do systemu. Potem kolej na wrzucenie selfie. Proces rejestracji i weryfikacji może potrwać 60 minut.

Weryfikacja tożsamości w Bitget

Weryfikacja zakończona pomyślnie? Możesz zrobić pierwszą wpłatę i w pełni korzystać ze wszystkich funkcji giełdy Bitget.

E-mail powitalny z Bitget
Po założeniu konta otrzymasz e-maila z informacjami o nagrodach do odbioru

Jak kupować i sprzedawać kryptowaluty w Bitget?

Kupowanie i sprzedawanie kryptowalut na Bitget jest procesem przyjaznym, nawet początkujący użytkownicy nie będą nim onieśmieleni (możesz też skorzystać z krótkich filmików instruktażowych na stronie giełdy – opcja zalecana jeżeli nie masz doświadczenie z giełdami krypto).

1. Wpłata środków

Najpierw musisz zasilić swoje konto środkami. Możesz to zrobić za pomocą kryptowalut lub walut FIAT. W przypadku walut FIAT, polscy użytkownicy Bitget mogą skorzystać z płatności:

 • kartą debetową/kredytową;
 • przelewu bankowego;
 • wpłaty Blik.

Aby zasilić konto, przejdź do zakładki „Portfel” i wybierz opcję „Wpłać”. Teraz możesz wybrać wpłatę krypto lub FIAT (w Europie możesz wybrać euro).

Wpłata w Bitget

2. Kupowanie kryptowalut

Kupowanie w Bitget

Po zasileniu konta, możesz przystąpić do zakupu kryptowalut (kliknij przycisk „Kupuj kryptowaluty”). Bitget oferuje swoim użytkownikom cztery metody:

 • przy użyciu karty kredytowej/debetowej (Visa i Mastercard) – oczywiście trzeba ją wcześniej dodać do Bidget;
 • handlu P2P czyli od zweryfikowanych kupców;
 • szybkiego zakupu przy pomocy karty płatniczej, portfela elektronicznego lub od innych użytkowników;
 • karty Bitget (Visa).
Metody kupna w Bitget

Możesz wybrać dwa główne sposoby zakupu:

 • bezpośredni zakup za tradycyjne waluty FIAT: wybierz parę walutową (np. BTC/USD), wprowadź kwotę, którą chcesz wydać i zrealizuj transakcję;
 • wymiana walut FIAT na stablecoiny: jeżeli kryptowaluta, którą chcesz kupić, nie jest dostępna bezpośrednio w parze z Twoją walutą FIAT, najpierw wymień waluty FIAT na stablecoiny (np. USDT), a następnie kup wybraną kryptowalutę za stablecoiny.

Jeżeli zależy Ci na szybkiej transakcji na Bitget, to najłatwiej zrobić to wykorzystując opcję natychmiastowego zakupu lub sprzedaży. Musisz sprawdzić cenę i kliknąć potwierdzenie kupna.

3. Sprzedaż kryptowalut

Sprzedaż w Bitget

Sprzedaż kryptowalut na Bitget jest równie prosta jak zakup.

Przejdź do zakładki „Handel” i wybierz parę walutową, którą chcesz sprzedać (np. BTC/USD). Teraz podaj ilość kryptowaluty, którą chcesz sprzedać, oraz cenę, po której chcesz dokonać sprzedaży. Masz do wyboru dwa typy zleceń:

 • zlecenie rynkowe: sprzedaż po aktualnej cenie rynkowej. Jest to najszybszy sposób na sprzedaż, ale cena może się nieco różnić od tej, której oczekujesz;
 • zlecenie limit: ustaw cenę, po której chcesz sprzedać. Transakcja zostanie zrealizowana, gdy cena osiągnie wskazany poziom.

4. Wypłaty środków

Aby wypłacić środki z Bitget, przejdź do zakładki „Portfel” i wybierz opcję „Wypłata”, a następnie krypto lub FIAT. Teraz pozostaje wybrać monetę lub walutę (w przypadku Polski będzie to euro). Wprowadź kwotę oraz adres portfela, na który chcesz przelać środki. Pamiętaj, że wypłaty podlegają weryfikacji tożsamości.

Wypłaty krypto są w Bitget bezpłatne. Za wypłatę walut FIAT – przy użyciu usługi SEPA – trzeba zapłacić 1 euro (czas przetwarzania zajmie maksymalnie 2 dni).

Limity, ograniczenia i opłaty w Bitget

Podobnie jak większość platform wymiany kryptowalut, Bitget ma swoje własne struktury opłat, limitów i ograniczeń, które należy dokładnie poznać przed rozpoczęciem handlu.

Opłaty transakcyjne

Spójrzmy na system opłat transakcyjnych na giełdzie Bitget.

Bitget ma transparentny system opłat za handel i wypłatę środków, które zależą od wolumenu transakcji i typu zlecenia.

Standardowe opłaty wynoszą 0,1%-0,06% wartości transakcji. Opłaty są obniżone dla użytkowników posiadających duże wolumeny transakcyjne lub korzystających z tokenów BGB (Bitget Token). W przypadku opłat w BGB zniżka wynosi 20%.

Bitget - opłaty

Opłaty dla makerów i takerów są następujące (poziom nowych użytkowników Bitget):

Spot:

 • Maker: 0.1%
 • Taker: 0.1%

Futures:

 • Maker: 0,02%
 • Taker: 0,06%
Opłaty w Bitget

Opłaty zmieniają się ze względu na poziom użytkowników. Osoba na najwyżym poziomie (VIP5) może liczyć na opłatę maker: 0.0125% i taker: 0.035% (spot) oraz opłatę maker: 0.008% i taker: 0.032% (futures).

Jeszcze słowo wyjaśnienia. Maker to użytkownik, który, mówiąc najprościej, wprowadza nowe zlecenia do księgi zleceń, natomiast taker to użytkownik realizujący istniejące zlecenia.

Opłaty za wpłaty i wypłaty

Wpłaty kryptowalut na Bitget są bezpłatne, natomiast opłaty za wypłaty zależą od konkretnej kryptowaluty i są ustalane dynamicznie. W 2024 roku to przykładowo:

 • Bitcoin (BTC): 0.00015 BTC
 • Ethereum (ETH): 0.0036 ETH
 • USDT (ERC20): 1 USDT

Limity transakcyjne

Bitget ma także limity na transakcje i wypłaty, które różnią się w zależności od poziomu weryfikacji konta użytkownika:

 • konta podstawowe (bez weryfikacji KYC): limit wypłaty do 20 000 USDT dziennie i 100 000 USDT miesięcznie;
 • konta zweryfikowane: limit wypłaty do 3 mln USDT i dla VIP 1-5: 6-15 mln+ USDT dziennie.

Co z bitcoinami? Dla nowych i niezweryfikowanych kont dzienny limit wypłat wynosi 20 BTC. Oznacza to, że użytkownicy mogą wypłacić maksymalnie 20 BTC w ciągu jednego dnia bez konieczności przechodzenia przez proces weryfikacji tożsamości​.

Dla zweryfikowanych kont dzienny limit wypłat wynosi 200 BTC. Przypomnę, że proces weryfikacji tożsamości obejmuje dostarczenie dokumentu tożsamości oraz potwierdzenie adresu (wszystko online).​

Warto pamiętać, że 24-godzinny limit wypłat wynosi dla zwykłych użytkowników 3 mln dolarów (użytkownicy na poziomie VIP1-VIP5 mogą wypłacać 6-15 mln dolarów).

Wpłaty na Bitget nie mają określonych limitów minimalnych – to duży plus dla użytkowników chcących rozpocząć handel małymi kwotami.

Opłaty za usługi dodatkowe

Copy trading w Bitget
Copy trading to ciekawa opcja dla użytkowników, którzy dopiero zaczynają przygodę z krypto i chcą podpatrzeć doświadczonych traderów

Bitget oferuje również wiele usług dodatkowych, za które trzeba zapłacić, m.in.

 • copy trading: kopiowanie transakcji doświadczonych traderów możesz kosztować, a stawka zależy od umowy z konkretnym traderem, opłaty za strategiczny copy trading wynoszą 0-50 USDT;
 • bitget earn: program, który pozwala użytkownikom zarabiać do kilkuset procent rocznej stopy zwrotu (APR) na ponad 100 kryptowalutach;
 • trading bots: Bitget oferuje zaawansowane narzędzia automatycznego handlu, takie jak boty typu Spot Grid i Martingale.
Traderzy w Bitget

Oczywiście wszystkie opłaty i limity mogą się zmieniać – są regularnie aktualizowane. Jeżeli chcesz być na bieżąco i dobrze zaplanować swoje finanse, to śledź oficjalne ogłoszenia Bitget.

Czy Bitget jest bezpieczną giełdą kryptowalut?

Giełda Bitget przykłada dużą wagę do bezpieczeństwa transakcji. Spójrzmy na konkrety. Zabezpieczenia w Bitget to m.in.:

 • wszystkie zlecenia są szyfrowane;
 • użytkownicy mogą aktywować dwuetapową weryfikację (2FA) za pomocą kodów przesyłanych na telefon/e-mail lub przy użyciu Google Authenticator(metoda zalecana przez Bitget);
 • Bitget wymaga weryfikacji nowego użytkownika na dwóch poziomach: tożsamości i adresu (wykorzystywana jest technologia KYC z rozpoznawaniem twarzy i dopasowaniem przesłanego zdjęcia dokumy i selfie);
 • monitoring nietypowych aktywności, aby zapobiec potencjalnym oszustwom;
 • duża część środków użytkowników przechowywana jest offline w zimnych portfelach, chroniąc je przed włamaniami online

Ustawienia bezpieczeństwa znajdziemy wchodząc na swoje konto użytkownika, tam też można je skonfigurować.

Bezpieczeństwo w Bitget

Warto dodać, że Platforma utrzymuje przejrzystość publikując kwartalne raporty i system Proof-of-Reserves (PoR) czyli niezależny audyt, który weryfikuje, czy Bitget posiada wystarczająco dużo rezerw, aby pokryć wszystkie depozyty użytkowników. Wskaźnik rezerw Bitget przekracza 200%, a fundusz ochrony użytkowników warty jest ok. 300 mln dolarów.

Pamiętaj, że żadna giełda kryptowalut nie jest w 100% bezpieczna. Pierwszą linią obrony jest użytkownik, który powinien wykazać się zdrowym rozsądkiem i przestrzeganiem najważniejszych zasad poprawiających bezpieczeństwo środków i konta (m.in. korzystać z silnych haseł i 2FA czy przechowywać kryptowaluty w bezpiecznych portfelach sprzętowych).

Zalety oraz wady Bitget

Przejdźmy do podsumowania plusów i minusów Bitget. Dzięki temu świadomie ocenisz czy to dobra platforma do handlu kryptowalutami.

Bitget Wallet
Bitget Wallet to kompleksowa platforma z funkcjami portfela z ciekawym zestawem narzędzi – coś na kształt szwajcarskiego scyzoryka w świecie krypto

Zalety Bitget

Bezpieczeństwo:

 • znaczna część środków użytkowników przechowywana jest w zimnym portfelu, który nie jest podłączony do sieci;
 • platforma stosuje uwierzytelnianie dwupoziomowe (2FA) i szyfrowanie SSL;
 • kody antyphishing;
 • program ochrony użytkowników ma 300 mln USD zabezpieczenia w razie strat spowodowanych włamaniem cyberprzestępców.

Funkcjonalność:

 • szeroki wybór kryptowalut do handlu spot i instrumentami pochodnymi;
 • innowacyjne funkcje, a wśród nich copy trading czyli możliwość wzorowania się na ekspertach w handlu kontraktami futures;
 • wykorzystanie botów do handlu kryptowalutami;
 • wysoka płynność zapewnia szybkie i łatwe realizowanie transakcji;
 • konkurencyjne opłaty transakcyjne;
 • przyjazny dla użytkownika interfejs, który ułatwia nawigację;
 • Bitget oferuje swoim użytkownikom intuicyjną aplikację mobilną dla iOS i Android;
 • polska wersja językowa serwisu.

Zaufanie i reputacja:

 • 25 milionów użytkowników na całym świecie;
 • ugruntowana pozycja na rynku (giełda Bitget działa od 2018 roku);
 • regularne audyty bezpieczeństwa potwierdzają integralność platformy;
 • przejrzystość w zakresie rezerw i przepływów środków.

Dodatkowe korzyści:

 • program partnerski umożliwiający generowanie prowizji czyli zarabianie na polecaniu Bitget;
 • regularne listingi obiecujących nowych kryptowalut;
 • aktywna społeczność online zapewniająca wsparcie i wymianę wiedzy.

Wady Bitget

 • ograniczone opcje edukacyjne dla początkujących traderów;
 • niektóre funkcje, takie jak handel ma marginesie (otwieranie pozycji o wartości większej niż aktualny kapitał użytkownika), mogą wiązać się z wyższym ryzykiem;
 • ograniczenia dla niezweryfikowanych kont, m.in. dzienne limity wypłat.

Giełda Bitget – opinie

Co klienci Bitget sądzą o tej giełdzie? Opinie są zazwyczaj pozytywne. To dobra platforma do handlu kryptowalutami. Bitget wyróżnia duża liczba pozytywnych opinii na Google Play oraz App Store, co nie jest oczywistością w w świecie kryptowalut.

Klienci chwalą platformę za jej bezpieczeństwo, łatwość użytkowania, szeroki wybór kryptowalut, niskie opłaty i innowacyjne funkcje. Niektórzy zgłaszają problemy z obsługą klienta, sporadyczne błędy techniczne i ograniczenia w zakresie niektórych funkcji.

Użytkownicy chwalą rozwój platformy Bitget, która dodaje nowe funkcjonalności czy rozwiązania związane z obsługą FIAT.

Podsumowanie recenzji Bitget

Giełda Bitget to dobra platforma do handlu krypto dla początkujących i doświadczonych osób.

Bitget to niskie opłaty, szeroki wybór kryptowalut do handlowania, funkcje copy trading i zaawansowane zabezpieczenia giełdy i portfela, poprawiająca się jakość obsługi. Wielu klientów z Polski doceni polskojęzyczną wersję serwisu – świat krypto jest dla wielu początkujących bardzo skomplikowany więc warto brać pod uwagę szansę uniknięcie błędów wynikających ze słabszej znajomości języka angielskiego.

Bitget oferuje również możliwości pasywnego zarobku, a według oficjalnych informacji platformy, zrealizowany zysk związany z kopiowaniem transakcji wyniósł ponad 380 milionów dolarów.

Ocena Bitget:

4.75 / 5

Idź do Bitget →