Bitcoin opinie: opinie o BTC

Opinie o Bitcoinie od autorytetów, znawców, finansistów. Zarabianie, przyszłość, inwestycje.

9 min. czytania

Bitcoin opinie – co o tej kryptowalucie myślą ludzie z całego świata? Jest to stosunkowo nowy środek płatniczy, który jednak wywołuje spore kontrowersje. Jego kurs zmienia się bardzo dynamicznie, przez co doprowadził już wielu inwestorów zarówno do bogactwa, jak i utraty majątku. W obliczu tego trudno się dziwić, że nie każdy mu ufa. Zarabianie na Bitcoinie opinie również ma bardzo podzielone. Nie brak ludzi, którzy wszelkie bogacenie się na giełdzie i inwestycjach postrzegają jako działania podejrzane. 

Czy jednak takie podejście jest słuszne? Inwestowanie jest w pełni legalne i zgodne z prawem. Zawsze też wiąże się z ryzykiem i nikt nigdy nie ma 100-procentowej pewności, że zarobi. Każdy inwestor to akceptuje i czasem na tym zyskuje, a innym razem traci. Również inwestycja w Bitcoin opinie ma różne i obarczona jest ogromnym ryzykiem. Mimo to jednak kusi wielu ludzi z całego świata. Sprawdźmy, co na temat Bitcoina i całego rynku kryptowalut sądzą najbardziej znane nazwiska. Zarówno ze świata finansów, jak i rozrywki.

Bitcoin – opinie światowych autorytetów 

Co myślą znawcy i obserwatorzy świata biznesu o Bitcoinie? Opinie są oczywiście podzielone, większość jednak widzi w nim nowoczesne rozwiązanie, które ma ogromny potencjał. Oczywiście przeplatają się głosy mówiące o spadku oraz wzrośnie tej kryptowaluty w przyszłości. Zdecydowana większość jednak sugeruje, że kurs Bitcoina będzie rósł jeszcze bardzo długo. Optymizm tej wizji studzi natomiast niestabilność tego aktywa, jego zaskakujące spadki oraz podatność na wiele czynników zewnętrznych. 

Warren Buffet „Wyrocznia z Omaha” – Bitcoin opinie

Kontrowersyjną opinię o Bitcoinie przez wiele wygłaszał Warren Buffett. To legenda amerykańskiej giełdy, miliarder i dyrektor generalny Berkshire Hathaway. Uważany jest za jednego z najlepszych inwestorów na świecie, a Bitcoina nazywał „trutką na szczury do kwadratu”. W rozmowach z mediami tłumaczył, że wszystkie kryptowaluty są bezwartościowe, bo „niczego nie produkują”. Sugerował nawet, że kupno Bitcoina to inwestycja spekulacyjna, która opiera się na „szumie i popycie”. 

Powyższe Bitcoin opinie nie brzmiały zbyt pochlebnie i zdecydowanie nie zachęcały do inwestowania w najdroższą kryptowalutę świata. W ostatnim czasie jednak nastąpił przełom. Mówi się, że „wyrocznia z Omaha” nie jest już tak surowa dla Bitcoina. Wszystko przez to, że Buffett kupił udziały Nubanku, który w swoich instrumentach finansowych ma m.in. ETF na Bitcoina. To spory przełom jak na człowieka, który jeszcze stosunkowo niedawno zarzekał się, że „nie ma żadnej kryptowaluty i nigdy mieć nie będzie”. 

James Surowiecki – Bitcoin opinie

Kogo jeszcze ciekawi i interesuje Bitcoin? Opinie o nim chętnie wyraża publicznie w rozmowie z mediami także cieszący się ogromną popularnością dziennikarz ekonomiczny, James Surowiecki. W „The Atlantic” stwierdził otwarcie, że „wiara w kryptowaluty” jest tym, co głównie napędza je w ogóle do działania. W dalszej części argumentacji wskazał, że wartość najstarszej kryptowaluty „zależy od tego, ile ludzie uważają, że jest warta”. Ta sama zasada dotyczy według niego zresztą wszystkich kryptowalut. To wniosek podkreślający, jak dynamiczny jest to rynek i jak wysoka jest jego nieprzewidywalność. 

Surowiecki plastycznie opisuje kryptowaluty jako rzecz bez „realnej” wartości w „postmodernistycznej wizji”. Zaznacza, że wartości są w takim przypadku wyłącznie narracyjne. Inwestorzy jego zdaniem wspólnie „budują je i decydują, czy w nie wierzyć, czy nie”. Dziennikarz uznał, że rynek kryptowalut wyróżnia się na tle innych aktywów, bo w rekordowo krótkim czasie wygenerował imponująco dużą wartość. Jednocześnie ekspert ocenił, że wartość ta może też szybko topnieć. 

Elon Musk – Bitcoin opinie

Głos w tej dyskusji zabrał również jeden z najbogatszych, najbardziej kontrowersyjnych, a zarazem najpopularniejszych ludzi na świecie, Elon Musk. Dyrektor generalny w SpaceX i Tesli często wywołuje trzęsienie ziemi na różnorodnych rynkach giełdowych swoimi wypowiedziami oraz wpisami w mediach społecznościowych. Kilkukrotnie zarzucano mu manipulowanie cenami Bitcoina oraz kursami innych kryptowalut. Skoki stawek wywołał np. zakupem BTC przez Teslę, a następnie informacją o tym, że spółka sprzedała monety z zyskiem 100 mln dolarów. 

Jaka jest jednak jego prywatna opinia i ruchy inwestycyjne w kwestii zarabiania w Bitcoin? Elon Musk na łamach Financial Times komentował wzrost inflacji. Podkreślił, że w takim czasie warto być posiadaczem „fizycznych produktów”, zamiast gotówki tracącej na wartości. W tym samym artykule jednak przyznał, że sam ma Dogecoiny, Ethereum oraz Bitcoin. Już wcześniej, na konferencji The B Word w 2021 roku wyznał także, że inwestuje w coiny długoterminowo. Sam siebie nazwał zresztą zwolennikiem Bitcoina, któremu zależy na sukcesie tego rozwiązania. Zdaniem obserwatorów to bardzo mocny głos poparcia dla świata wirtualnych monet. 

Inwestycja w Bitcoin – opinia polskich ekspertów

Czy i jak bardzo opłacalna jest inwestycja w Bitcoin? Opinie o kryptowalutach mają także polscy eksperci i znane nazwiska ze świata finansów. W Polsce jest coraz więcej miejsc, w których można płacić Bitcoinami. Wskazuje to na zainteresowanie Polaków tym rozwiązaniem. 

Rafał Zaorski – Bitcoin opinie

Rafał Zaorski jest założycielem Trading Jam Session i jednym z najbardziej znanych polskich inwestorów i spekulantów giełdowych. Znany jest z trafnych przewidywań, na których dorobił się niesamowitej fortuny. Trudno w obliczu tych informacji dziwić się, że mówi on chętnie też o Bitcoinie. Opinie Zaorskiego jeszcze na początku 2021 roku sprowadzały się do stwierdzenia „musztarda po obiedzie”. Ekspert tłumaczył wtedy w rozmowie z Money.pl, że jego zdaniem jest już za późno na inwestowanie. Bitcoin przeżywał wtedy imponujący wzrost ceny.

Moim zdaniem ci, którzy zainwestowali w Bitcoina, gdy ten był wart kilka tysięcy dolarów, powinni teraz szukać raczej wyjścia – mówił wtedy dla Money.pl. 

Rok później sytuacja jednak się zmieniła, a Rafał Zaorski na spadku kryptowalut zarobił ponad 10 milionów dolarów. Zadeklarował również, że przystępuje do kupna Bitcoina w czasie spadku jego ceny, licząc ja jego odbicie. Świadczy to o jego wierze w najstarszą kryptowalutę, co stanowi też argument przemawiający za inwestowaniem w nią dla wielu mniejszych inwestorów. Nigdy jednak nie ma gwarancji, że taka strategia i naśladowanie lidera rzeczywiście przyniesie oczekiwane efekty.   

Polska Komisja Nadzoru Finansowego – Bitcoin opinie

Na ile bezpieczny jest Bitcoin? Opinie na temat inwestowania w kryptowaluty opublikowała także polska KNF. Sytuacja miała miejsce w 2021 roku, podczas euforii, którą wywołał nagły i gwałtowny wzrost ceny najstarszej monety elektronicznej. Kurs wtedy był bardzo niepewny i regularnie się wahał, lecz chętnych do zakupu coinów przybywało. Głos postanowiła zabrać Komisja Nadzoru Finansowego, przypominając, jak niepewny jest rynek kryptowalut. 

Zobacz ostrzenie UKNF o ryzykach związanych z nabywanie oraz z obrotem kryptoaktywami (w tym walutami wirtualnymi oraz kryptowalutami), stanowiące kompendium wiedzy, jaką powinien posiadać każdy potencjalny inwestor planujący zakup kryptowalut! – brzmiał wpis na oficjalnym koncie Urzędu KNF na Twitterze. 

Do komunikatu dołączona była wymowna grafika z hasłem „Jest euforia… a może być płacz!”. To jasna opinia o rynku wirtualnych pieniędzy, którą trudno zaliczyć do pozytywnych. Oprócz mocnych wahań cen Bitcoina i innych kryptowalut, urzędnicy zwrócili wtedy uwagę również na szereg innych, potencjalnie ryzykownych kwestii. 

Rynek kryptowalut nie posiada szczególnej regulacji. Ponieważ nie jest to część rynku finansowego w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 21 lipca 2006 r. o nadzorze nad rynkiem finansowym, w związku z tym nie podlega nadzorowi Komisji Nadzoru Finansowego – wskazywali. 

Szczepan Bentyn – Bitcoin opinie

Prezes Pracowni Nowych Technologii, Szczepan Bentyn, ma swoją wizję o Bitcoinie. Opinie tego eksperta oscylują wokół przyszłości monety wirtualnej. Jego zdaniem największym zagrożeniem dla inwestorów jest załamanie rynku, do którego dojść może po tym, jak cena osiągnie szczyt. Jednocześnie wskazuje on w rozmowie z Parkiet.com, że ryzykowny jest też wpływ inflacji na ceny wirtualnych monet. Choć teoretycznie są one bowiem niezależne od rządów, krajów i sytuacji gospodarczej, to sami inwestorzy już tej ochrony nie mają. Ich decyzje z kolei oddziałują na kursy. 

Bentyn dostrzega jednak potencjał Bitcoina i jego wpływ na sektor prywatny. Zwraca uwagę na to, że obecnie w krypto inwestują największe międzynarodowe nazwiska i firmy. Przez to odradzanie takich działań nie wypada wiarygodnie np. w wydaniu doradcy inwestycyjnego. 

Jak długo będzie rosło zainteresowanie i popyt wśród klientów indywidualnych, tak długo będzie zmieniać się nastawienie instytucji – podsumowuje dla Parkiet.com. 

Zarabianie Bitcoin – opinie celebrytów

Nie tylko inwestorzy i znani finansiści obserwują i inwestują w Bitcoin. Opinie na jego temat wyrażają także celebryci, aktorzy, piosenkarze oraz znani sportowcy. Wielu z nich nawet zostało twarzami różnych kryptowalut, giełd oraz firm związanych z rynkiem elektronicznych pieniędzy.

Matt Damon i LeBron James – Bitcoin opinie

Jasną opinię o kryptowalutach ma popularny amerykański aktor, Matt Damon, oraz napastnik Los Angeles Lakers i mistrz NBA, LeBron James. Obaj nawiązali współpracę z giełdą kryptowalutową Crypto.com. Pierwszy z wymienionych otrzymał od serwisu wsparcie w wysokości miliona dolarów na rzecz inwestycji Water.org. Jest to przedsięwzięcie, którego celem jest walka z globalnym kryzysem wodnym. Przy okazji tego wydarzenia Damon publicznie wypowiedział się na temat rewolucji finansowej związanej z rynkiem kryptowalut. 

Ponieważ nasze rozwiązania finansowe i platformy ewoluują, możemy z nich korzystać, by czynić dobro. Crypto.com i Water.org pracują nad pozytywną transformacją, a nasze innowacyjne rozwiązania finansowe pomogą zmienić życie i świat – stwierdził aktor, cytowany przez Cointelegraph.com. 

LeBron James z kolei współpracuje z Crypto.com, by „wspierać możliwości rozwoju oraz edukacyjne Web 3.0”. Dzięki całej akcji 1600 dzieci z rodzinnej miejscowości sportowca ma możliwość zdobywania wiedzy na temat wirtualnych pieniędzy oraz ich wpływu na lepszą przyszłość. 

Technologia Blockchain rewolucjonizuje naszą gospodarkę, sport i rozrywkę, świat sztuki i sposób, w jaki się ze sobą angażujemy. Chcę mieć pewność, że społeczności takie jak ta, z której pochodzę, nie zostaną pominięte – mówił James. 

Snoop Dogg i Hugh Laurie – Bitcoin opinie

Snoop Dogg oraz Hugh Laurie również inwestują w kryptowaluty i Bitcoin. Opinie tych celebrytów na temat wirtualnych pieniędzy są więc bez wątpienia pozytywne. Muzyk już w 2013 roku ogłosił, że chciałby sprzedać swój album za 0,3 BTC. Zgodnie z dzisiejszym kursem to ponad 8700 dolarów, czyli 37,59 tys. zł. 

Drugi z celebrytów, aktor znany na całym świecie m.in. z roli Dr House’a, pochwalił się inwestycją w kryptowaluty w 2015 roku. Jak stwierdził, kupił Bitcoiny za 5000 dolarów, bo polecił mu to znajomy. Patrząc na zmiany kursów, aktor prawdopodobnie sporo na tej transakcji zarobił (chyba że nadal trzyma coiny, licząc na kolejne rekordy cenowe).  

Mike Tyson, Pitbull i inni – Bitcoin opinie

Zarabianie na Bitcoinie nie jest obce bokserowi, Mike’owi Tysonowi. Słynny sportowiec nie tylko publicznie chwalił się inwestowaniem w najstarszą kryptowalutę, ale wręcz promował ją swoją twarzą. W 2016 roku rozpoczął bowiem współpracę z firmą Bitcoin Direct, z którą otworzył portfel Bitcoinowy. 

Ciekawą alternatywę podjął w 2018 roku też Pitbull. Celebryta postanowił zainwestować w kryptowalutę, ale w zupełnie inny sposób. Wraz z firmą eMerge Americas ogłosił prace nad wprowadzeniem na rynek coina, który nazwany został Smackathon. Zgodnie z zapowiedziami, miał on zrewolucjonizować płatności w przemyśle muzycznym. Na głośnych zapowiedziach jednak w tym przypadku się zakończyło (przynajmniej na razie). Smackathon nadal nie jest dostępny na rynku. 

Bitcoin opinie – forum użytkowników

Bitcoin opinie to oczywiście nie tylko wypowiedzi znanych ludzi ze świata show-biznesu lub finansów. W sieci bez problemu znaleźć też można miejsca, w których o kryptowalutach wypowiadają się zwykli inwestorzy, liczący na potencjalny zarobek. Zobacz zestawienie Bitcoin forum i grupy na FB.

Zaletą takich forów jest to, że w większości są anonimowe, a inwestorzy mogą rozmawiać ze sobą bez podawania danych osobowych. Dzięki temu wymiana myśli, opinii i komentarzy jest swobodna i nieograniczona. To szansa na ukształtowanie swojej opinii, rozwianie wątpliwości oraz omówienie kwestii, co do których nie masz pewności. 

Kupuj i sprzedawaj Bitcoina i 600+ krypto w kilka minut.
Dołącz do największej na świecie giełdy kryptowalut:

Zacznij handel na Binance →