Recenzja Bitcan / Ari10 Exchange (2024): Test kantoru i opinie

Recenzja kantoru kryptowalut Bitcan / Ari10 Exchange (2024). Sprawdzamy: rejestrację, weryfikację, handel, prowizje i opłaty. Poznaj wady, zalety i opinie o Bitcan.

8 min. czytania
Bitcan (Ari10 Exchange)

Bitcan (Ari10 Exchange) jest polskim kantorem kryptowalut. Zajmuje się on kupnem tokenów na giełdzie, a następnie przesyłaniem ich do klientów. Do ceny wirtualnych monet doliczana jest przy tym oczywiście dodatkowa opłata w postaci prowizji. Sama firma natomiast oferuje w zamian za to niezwykłą wygodę. Transakcje przeprowadzane są przy użyciu złotówek, dzięki czemu korzystać z nich można bez dodatkowych przewalutowań. Zaletą Bitcan (Ari10 Exchange) jest też to, że usługi świadczy zarówno przez Internet, jak i w tradycyjnych placówkach stacjonarnych. Tych ostatnich na terenie całej Polski jest już ponad 100. 

Obecnie z kantoru Bitcan (Ari10 Exchange) korzysta już kilkadziesiąt tysięcy użytkowników. Świadczy to o zainteresowaniu taką formą zdobywania kryptowalut. To interesująca alternatywa dla standardowych giełd online, takich jak np. Poloniex. Oferuje wygodny i szybki zakup zarówno tradycyjnych wirtualnych monet, jak i Stablecoina. Co najważniejsze, strona jest banalna w obsłudze i na pewno każdy da sobie z nią radę. 

Idź do Bitcan (Ari10 Exchange) →

Bitcan (Ari10 Exchange) – kantor kryptowalut. Najważniejsze informacje

Kantor kryptowalutowy Bitcan działa od 2017 roku, systematycznie zaskarbiając sobie przychylność użytkowników. Oferuje najpopularniejsze kryptowaluty dostępne na rynku. Możesz je za jego pośrednictwem zarówno od ręki kupić, jak i sprzedać. Firma ta współpracuje z odpowiednimi urzędami i przestrzega przepisów obowiązujących w naszym kraju. Stanowi to gwarancję jej legalnego działania. Ponadto strona w odpowiedni sposób chroni dane i środki użytkowników. Odpowiada za to m.in. weryfikacja KYC, a także wysokiej jakości zabezpieczenia. 

Obecnie Bitcan oferuje zakup w PLN siedmiu wirtualnych walut. Są to: 

 • Bitcoin (BTC),
 • Ethereum (ETH),
 • Bianance USD (BUSD), 
 • Tether (USDT),
 • Binance Coin (BNB),
 • Terra UST (UST)
 • Ari10 coin (ARI10). 

Podkreślić warto, że użytkownik korzystający z usług Bitcan zawiera wyłącznie transakcje z kantorem. Oznacza to, że unika w ten sposób ryzykownego handlu na giełdzie i jakiegokolwiek kontaktu z nią. Może być to dobry sposób na zdobycie kryptowalut dla miłośników elektronicznych pieniędzy, którzy nie znają się na inwestowaniu. To opcja dobra dla osób, które chcą wejść w posiadanie coinów w jak najłatwiejszy sposób. 

Podstawowe informacje: 

Firma Bitcan Sp. z o.o.
Kraj rejestracji Polska
Rok założenia 2019
Adres witryny Bitcan.pl
Ilość monet 7
Waluty FIAT Tak (PLN)
StableCoin Tak
Polski język serwisu Tak
Transakcje w PLN Tak
Weryfikacja KYC Tak
Opłata za założenie konta Nie
Opłata za prowadzenie konta Nie
Prowizje Zakup: do 5% Sprzedaż: do 2,25%

Idź do Bitcan (Ari10 Exchange) →

Aplikacja mobilna Bitcan (Ari10 Exchange)

Bitcan nie posiada dedykowanej aplikacji mobilnej. Zamiast tego natomiast oferuje pełną responsywność witryny. Oznacza to, że strona otwierana w przeglądarce internetowej doskonale dopasowuje się do wielkości ekranu, na którym jest wyświetlana. W ten sposób możesz korzystać z niej zarówno na laptopie, jak i smartfonie czy tablecie. Za każdym razem będzie tak samo wygodna i funkcjonalna. Ty natomiast będziesz korzystać z tych samych, przydanych funkcji, których potrzebujesz. Sprawi to, że kupisz i sprzedasz wszystkie kryptowaluty z dowolnego miejsca na świecie, jeśli tylko będzie tam dostęp do Internetu.  

Jak założyć konto w Bitcan (Ari10 Exchange)?

Zarejestrowanie się w Bitcan nie jest skomplikowane. Przebiega podobnie jak w większości witryn finansowych działających online. Użytkownicy zachęcani są do założenia konta już na stronie głównej. Wymaga to od nich jednak przejścia procedury KYC w Bitcan. Weryfikacja wynika z przestrzegania przez witrynę przepisów obowiązujących w całej Unii Europejskiej. Takie działanie chroni przed oszustwami oraz pozwala identyfikować klientów. Minimalizuje się w ten sposób ryzyko np. prania brudnych pieniędzy. 

Rejestracja i weryfikacja konta w Bitcan (Ari10 Exchange)

Aby utworzyć nowe konto na Bitcan, wejdź na stronę rejestracji i naciśnij przycisk „Zarejestruj się”.

Strona WWW Bitcan

Po naciśnięciu przycisku nastąpi przekierowanie do formularza rejestracyjnego. Na początku musisz w nim podać swój adres e-mail oraz bezpieczne hasło. System dla bezpieczeństwa Twoich danych i finansów narzuca, by składało się ono przynajmniej z 8 znaków i zawierało jedną cyfrę. To zwiększa ochronę konta i może uchronić je przed przejęciem przez nieupoważnione osoby. Alternatywne rozwiązania to zarejestrowanie się za pośrednictwem Facebooka lub konta Google. 

Rejestracja konta w Bitcan

Po zatwierdzeniu danych na skrzynkę e-mail otrzymasz wiadomość z linkiem aktywacyjnym. Kliknij w niego, aby przejść do zakładki kończącej procedurę rejestracji. Wystarczy teraz tylko, że podasz swoje imię, nazwisko oraz numer telefonu. Otrzymasz w wiadomości SMS kod autoryzacyjny, który następnie będzie trzeba potwierdzić w witrynie. Niezbędne jest także określenie źródła dochody oraz celu założenia konta. 

Zakładanie konta w Bitcan

Po wykonaniu wszystkich tych kroków oraz potwierdzenia numeru telefonu, masz dostęp do platformy Bitcan. Do uzyskania jej pełnej funkcjonalności niezbędne jednak jest jeszcze przejście weryfikacji KYC. Odbywa się ona w pełni przez Internet i zajmie Ci najwyżej kilka minut. Serwis poprosi Cię o podanie danych osobowych, a następnie potwierdzenie ich poprzez okazanie skanu lub zdjęcia ważnego dowodu tożsamości. Zwróć uwagę na to, by wpisać wszystkie informacje poprawnie, by uniknąć problemów. Co dalej robi Bitcan? Weryfikacja odbywa się poprzez okazanie dowodu osobistego lub paszportu. Gdy dane zostaną potwierdzone, możesz zacząć swobodnie korzystać z możliwości oferowanych przez kantor Bitcan. 

Jak kupować i sprzedawać kryptowaluty z Bitcan (Ari10 Exchange)?

Obsługa kantora internetowego Bitcan jest łatwa i intuicyjna. Właśnie dlatego często opisywany jest on jako serwis dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z kryptowalutami. Nie musisz się przejmować w tym miejscu skomplikowanymi wskaźnikami, wykresami i znacznikami o nieznanym znaczeniu. Nie oznacza to jednak, że w Bitcan nie możesz podejrzeć, jak zmieniają się kursy interesujących Cię wirtualnych monet. W zakładce „Dashboard” wyświetlane są pary walutowe, które mogą Cię zainteresować. Dane pobierane są ze znanego inwestorom, wiarygodnego serwisu TradingView. 

Handel w Bitcan

Wszystkie transakcje możesz realizować w złotówkach, bez obaw o przewalutowanie. W przypadku giełd kryptowalutowych zwykle wśród dostępnych walut FIAT nie ma PLN. Generuje to dodatkowe koszty. Wchodząc na zakładkę „Portfel” w Bitcan, masz w czytelny sposób przedstawione wszystkie swoje portfele. Widzisz ich zawartość oraz minimalistycznie zaprezentowaną aktualną sytuacją rynkową. Z tego poziomu możesz realizować wpłaty oraz wypłaty środków. 

Portfele w Bitcan

Masz możliwość przesyłania kryptowalut bezpośrednio do portfela kantoru dzięki kopiowaniu kodu publicznego. Możesz to zrobić ręcznie lub za pośrednictwem wygodnego kodu QR. 

Zasilenie konta w Bitcan

Jeśli chcesz kupić kryptowaluty za złotówki, wejdź w zakładkę „Kup”. Twoim oczom ukaże się przejrzysty formularz, który musisz wypełnić. Zaznacz elektroniczną monetę, która Cię interesuje, a także kwotę. Następnie zdecyduj, czy zapłacisz przelewem ekspresowym, BLIK-iem czy też kartą bankową. Możesz nawet zaplanować płatność cykliczną. Pozwoli Ci ona np. raz w miesiącu, regularnie odkładać pewną kwotę i generować w ten sposób oszczędności. 

Zakup kryptowalut w Bitcan

Bitcain oferuje możliwość przechowywania kryptowalut w swoich portfelach, są to jednak tzw. hot wallet. Oznacza to, że mają one stałe połączenie z Internetem. Przez to mogą być narażone na potencjalne ataki hackerskie. Dobrym rozwiązaniem może być kupowanie coinów w kantorze online, by następnie przesyłać je do bezpiecznych sejfów. Warto rozważyć np. paper wallet. Zrobisz to z poziomu „Portfel”, gdzie przy danej walucie nacisnąć musisz tylko „Wypłać”. W formularzu, który się wyświetli, podaj adres (kod publiczny) odbiorcy, czyli portfela, na który mają trafić środki. Następnie określ wysokość przelewu oraz jego typ. Od razu nalicza Bitcan prowizję, podając na końcu łączną kwotę, którą zapłacisz. 

Wypłata BTC w Bitcan

W Bitcan możesz nie tylko kupować kryptowaluty, ale również je sprzedawać. Działa to analogicznie do zakupu. Musisz jedynie wejść w zakładkę „Sprzedaj”. Tam ustawiasz monety, których chcesz się pozbyć i określasz wysokość transakcji. System przelicza to na złotówki, a Tobie pozostaje zatwierdzenie wysyłki środków na Twoje konto bankowe przelewem. 

Sprzedaż kryptowalut w Bitcan

Warto podkreślić, że Bitcan kurs aktualizuje co 5 minut. Dzięki temu użytkownik może mieć pewność, że wymieni waluty zgodnie z aktualnymi stawkami. Możliwe jest też dostosowywanie transakcji do swoich potrzeb, czekając np. na korzystniejsze ceny. 

Limity, ograniczenia i opłaty w Bitcan (Ari10 Exchange)

Czy opłacalne jest założenie konta w Bitcan? Opłaty i prowizje w tym kantorze uzależnione są od wysokości transakcji. Zależności wyjaśnione zostały w poniższej tabeli. 

Kwota transakcji Prowizja od zakupu Prowizja od sprzedaży
Do 10 000 zł 5% 2,25%
Od 10 000 zł do 100 000 zł 3% 1,75%
Powyżej 100 000 zł 1,8% 1,25%

Ponadto użytkownik wypłacający kryptowaluty na portfel zewnętrzny musi pamiętać o opłatach transakcyjnych, związanych z działalnością sieci danej monety. Prowizja ta nie jest pobierana przez kantor. Jej wysokość uzależniona jest m.in. od typu coina, kursu, obciążenia sieci itp. 

Transakcje przeprowadzane za pośrednictwem Bitcan nie mogą być realizowane na kwoty mniejsze niż 100 zł. Maksymalna suma jednej transakcji to 50 000 zł. Założenie oraz prowadzenie konta w Bitcan jest darmowe. Nie płaci się nic również za przechowywanie w portfelach kantoru kryptowalut. Warto jednak pamiętać, by starać się tam trzymać raczej niewielkie kwoty, potrzebne jedynie do wykonywania bieżących transakcji. 

Czy Bitcan (Ari10 Exchange) jest bezpiecznym kantorem kryptowalut?

Jak bezpieczny jest Bitcan? Weryfikacja, KYC, uwierzytelnianie dwuetapowe oraz działanie zgodnie z prawem, w oparciu o aktualne przepisy. Wszystko to sprawia, że kantor ten jest rozwiązaniem minimalizującym ryzyko. Choć nie działa na rynku bardzo długo, dba o monitorowanie potencjalnie problematycznych przelewów i oferuje wsparcie swoim użytkownikom. Ponadto witryna posiada zaawansowane szyfrowanie SSL, z którego korzystają największe serwisy finansowe. To świadczy o poważnym podejściu twórców do kwestii zabezpieczeń i ochrony zarówno środków, jak i danych wszystkich klientów. 

Zalety oraz wady Bitcan (Ari10 Exchange)

Zalety Bitcan: 

 • płatności w złotówkach;
 • intuicyjny system kupowania i sprzedawania kryptowalut; 
 • przejrzysta strona internetowa; 
 • odpowiednie zabezpieczenia; 
 • możliwość przechowywania kryptowalut; 
 • błyskawiczna płatność BLIK;
 • responsywna strona działająca w przeglądarce. 

Wady Bitcan: 

 • dość wysokie prowizje zarówno przy sprzedaży, jak i kupnie; 
 • brak dedykowanej aplikacji mobilnej. 

Bitcan (Ari10 Exchange) – opinie

Czy warto wybrać Bitcan? Opinie na temat tego serwisu są raczej pozytywne, szczególnie wśród początkujących inwestorów. Pozwala on na szybki i łatwy zakup kryptowalut za złotówki. Dzięki temu jest atrakcyjną opcją dla osób, które chcą uniknąć przewalutowań i męczenia się z giełdami. Nie jest jednak bez wad. Doświadczeni traderzy narzekać mogą na dość wysokie opłaty transakcyjne, szczególnie w porównaniu do większych giełd online.

Podsumowanie recenzji Bitcan (Ari10 Exchange)

Bitcan nie wymaga od użytkowników posiadania żadnej specjalistycznej wiedzy na temat kryptowalut. Wszystko za nich robi system, odpowiedzialny za kupowanie coinów na giełdach. Dzięki temu możesz uniknąć zamieszania związanego z poszukiwaniem ofert czy realizowaniem transakcji. Zamiast tego dostajesz czytelny serwis z łatwym systemem płatności, błyskawicznie realizującym wymiany. 

Jest to rozwiązanie nieco droższe, ze względu na opłaty transakcyjne, ale jednocześnie bardzo wygodne. W połączeniu z dostępnymi portfelami kryptowalutowymi stanowi interesującą propozycję. Spodobać się może osobom, które cenią wygodę, a od giełd wolą się trzymać z daleka. 

Ocena Bitcan (Ari10 Exchange):

4.57 / 5

Idź do Bitcan (Ari10 Exchange) →